Błędy bukmacherów, a błędy graczy

W tym artykule zwrócimy uwagę na błędy bukmacherów. Jesteś zaskoczony, bo myślałeś, że im pomyłki się nie zdarzają? To nie do końca prawda i chcemy Ci o tym opowiedzieć. Podpowiemy Ci także, jak Ty możesz wykorzystać ich potknięcia na swoją korzyść.

Błędy bukmacherów vs błędy graczy

Błędy bukmacherów, a błędy graczy
Jak wykorzystać błędy bukmacherów, a unikać własnych?

Patrząc obiektywnie, zakłady pomiędzy bukmacherem a zwykłym szarym obywatelem, panem Kowalskim, to niezbyt wyrównana gra. Nie będziemy Ci tutaj mydlić oczu. Gracze mają w takim przypadku dużo trudniejsze zadanie. Jednak nie załamuj się. Są sytuacje, w których możesz przyłapać buka na pomyłce i zręcznie wykorzystać jego potknięcie. Tak jest! Błędy bukmacherów też się zdarzają.

Jeżeli jesteś początkującym graczem, to z pewnością musisz się jeszcze sporo nauczyć, żeby stać się profesjonalnym typerem i zacząć świadomie grać. Aby zdobyć wiedzę jak obstawiać, aby wygrywać, potrzeba sporo czasu. Zanim to się stanie, najprawdopodobniej  nie raz popełnisz błąd i stracisz postawione środki. Jednak przegrany zakład to nie koniec świata i jeżeli będziesz wytrwale zdobywał doświadczenie i starał się “obstawiać z głową”, masz duże szanse na odniesienie realnego sukcesu. Jeśli jednak dajesz się często ponosić emocjom i jesteś ryzykantem, to zakłady raczej nie są rozrywką dla Ciebie.

Nie tylko gracze popełniają błędy; zdarza to się także bukmacherom – nawet tym najbardziej profesjonalnym. Zapytasz jak to możliwe. Przecież zatrudniają oni grono ekspertów, którzy powinni trzymać rękę na pulsie. A jednak! Błędy bukmacherów, wynikają z różnych przyczyn. Mogą zawieść np. algorytmy, wyznaczające kursy. Wtedy powstaje sytuacja, o której mówimy “value betting”, czyli niedoszacowania lub przeszacowania kursów. Znajdowanie tych błędnych lub źle wyliczonych kursów, to nie lada wyzwanie. Dlatego tylko wytrawni typerzy potrafią wykorzystać value bety. O tym jakie są inne najczęstsze błędy bukmacherów, opowiemy Ci w kolejnych akapitach, dlatego zostań z nami jeszcze przez chwilę.

Dlaczego Twój kupon przegrał?

A teraz zastanówmy się, co oznacza przegrany zakład i czy Twój bukmacher może mieć z tym coś wspólnego. Jeżeli kolejny raz nie powiodło Ci się i Twój typ się nie sprawdził, możliwe, że zaczynasz nabierać podejrzeń, że dzieje się tu coś niedobrego…Czy oszustwa bukmacherów i ustawione mecze się zdarzają? Nasza odpowiedź brzmi: tak, ale równie często, co deszcz szparagów. Takie historie należy raczej potraktować jako teorie spiskowe i nie zawracać sobie nimi głowy. Najprawdopodobniej Twój przegrany zakład, to po prostu pech albo to, że nie do końca przemyślałeś strategię obstawiania. Jednak aby być sprawiedliwym, powiemy Ci, że zdarza się czasami źle rozliczony kupon. Jeśli coś takiego ma miejsce i jesteś pewien swojej racji, to koniecznie skontaktuj się z operatorem, w celu wyjaśnienia wątpliwości. Pamiętaj jednak, żeby najpierw upewnić się, że to były naprawdę błędy bukmacherskie, a nie Twoja niewiedza. Niektórzy początkujący gracze nie słyszeli na przykład o tym, że w tradycyjnym zakładzie dogrywka nie jest brana pod uwagę. Dlatego zanim zaczniesz oskarżać buka o niecne zamiary i machlojki, upewnij się, że masz rację. Generalnie branża bukmacherska w XXI wieku, to już zupełnie inna jakość. Operatorzy przestrzegają szeregu przepisów, a ich działalność musi być w stu procentach legalna. Czasy kiedy zakłady sportowe były w tzw. szarej strefie, już dawno minęły.

Błędy graczy i błędy bukmacherów
Zobacz najczęstsze błędy graczy i bukmacherów!

Gdzie i kiedy najczęściej pojawiają się błędy bukmacherów?

Błędy bukmacherów - złe wyliczenia
Niektóre błędy bukmacherów to złe wyliczenia prawdopodobieństwa!

Chcesz wiedzieć jak obstawiać mecze i wygrywać? W takim razie przyjrzyjmy się teraz temu, gdzie i kiedy pojawiają się najczęściej błędy bukmacherów, bo dzięki takiej właśnie, wiedzy masz szansę zdobyć nad bukiem przewagę.

Betting Value

Jak to w ogóle możliwe, że mogą pojawić się takie błędy w zakładach bukmacherskich? Przecież nie jest tajemnicą to, że operatorzy zatrudniają rzesze ekspertów, którzy wyposażeni w świetne narzędzia, zajmują się ustalaniem kursów. Jednak piękno rozgrywek sportowych polega, w dużej mierze, na braku przewidywalności. Nawet najbardziej profesjonalny typer, używający algorytmu i najlepszych statystyk, nie jest w stanie przewidzieć w stu procentach wyniku spotkania. W bukmacherce zawsze jest miejsce na margines błędu, a wprawiony gracz jest w stanie z tego skorzystać i po prostu wyłapać błędy bukmacherów. Na czym dokładnie to polega? Pokażmy to na przykładzie. Powiedzmy, że operator wystawia kurs na zwycięstwo drużyny X: 2.20, a typujący szacuje szanse wygranej na 65%. Teraz pomnóżmy kurs i oszacowaną wygraną:

2.20 x 0.65=1.45

Wartość value w tym przypadku wynosi:

1.45 – 1.0=0.45

Co to oznacza? Wynik 0.45 możemy przeliczyć na 45%, a to już jest naprawdę sporo, jeżeli chodzi o wygraną. Jeżeli czujesz się pewnie i masz mocne podstawy, aby wierzyć, że Twój typ wejdzie, warto zastanowić się nad takim zakładem.

Arbitraże

Zakłady arbitrażowe, czyli tzw. “pewniaki”, to coś czego poszukują wszyscy doświadczeni gracze. Na czym one polegają? W skrócie, są to różnice kursów u dwóch różnych operatorów. Najlepiej oczywiście wytłumaczyć to na przykładzie zakładu dwudrogowego: czy obie drużyny strzelą gola, bądź zdobędą punkty? Bukmacher A daje w tym przypadku kurs 2.20 na NIE, a jego konkurent, 2.18 na TAK. Co robi w takim razie gracz, który chce wykorzystać błędy bukmacherów? Obstawia spotkanie u obydwu operatorów. W ten sposób zawsze wygra, a przegrany zakład będzie tylko jeden. Nie będzie to może jakaś wielka suma, ale jeżeli staniesz się specem od arbitrażu, możesz konsekwentnie wygrywać małe kwoty, a jak wiemy, ziarnko do ziarnka…

Jak obstawiać zakłady arbitrażowe?

  • Zorientuj się czy wybrany przez Ciebie operator nie ogranicza grających w ten sposób. Pomimo, że taka metoda obstawiania jest jak najbardziej legalna, to jednak takie sytuacje się często zdarzają. Tak że wczytaj się uważnie w regulamin operatora.
  • Kolejną możliwością jest anulowany kupon. Bukmacherzy zazwyczaj rezerwują sobie prawo do anulowania zakładu w razie popełnienia pomyłki. Z tym również musisz się liczyć.
  • Aby w ogóle zacząć myśleć o zakładach arbitrażowych, musisz mieć konta u paru operatorów, środki na swoich kontach oraz sporo czasu. To zabawa tylko dla wytrwałych i dobrze zorganizowanych graczy.

No i na koniec jeszcze jedna kwestia. Zakłady arbitrażowe to nie tylko błędy bukmacherów. Czasami, po prostu, dwóch buków ma zupełnie inne zapatrywania na przebieg lub też zakończenie rozgrywki. Mamy nadzieję, że już wiesz jak obstawiać tzw. “pewniaki”.

Palps, czyli literówki i poprzestawiane cyfry

Kolejne błędy bukmacherów to “palps” (jest to skrót od “palpable error”), czyli ewidentna pomyłka buka. Zazwyczaj za taką wpadką stoi konkretna osoba. Może to być np. ktoś, kto przepisuje dane lub programista. Najczęściej jest to kwestia źle wpisanej cyfry, kropki lub przecinka. Na “palps” lepiej uważać, ponieważ te błędy bukmacherów Tobie raczej się nie opłacą. Dlaczego? Operatorzy w swoich regulaminach próbują się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami i rozliczają takie spotkania po kursie 1.00. Jest to sytuacja, która zawsze wzbudza w graczach spore emocje. Nie jest to przegrany zakład, ale w rezultacie, nie otrzymujesz tyle, ile powinieneś według pierwotnego kursu.

Twoje najczęstsze błędy w obstawianiu!

Jak obstawiać żeby wygrywać? Na to nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ sukces w skutecznym typowaniu, to suma pewnych składowych. Z pewnością, aby zacząć zarabiać na betowaniu, musisz podejść do tego na spokojnie i profesjonalnie. Zapoznaj się z paroma zasadami, które naszym zdaniem są kluczowe dla typujących. Jeżeli zastosujesz je w praktyce, jest duża szansa, że przegrany zakład, przestanie Ci spędzać sen z powiek.

Kierowanie się emocjami

Emocje i porywczość, to bardzo kiepski duet, jeżeli chcesz odnosić sukcesy w zakładach. Pamiętaj, zawsze wyznacz sobie budżet, który chcesz przeznaczyć na zakłady i nigdy go nie przekraczaj. Chęć odegrania się, to prosta droga do utraty kontroli nad grą.

Brak wiedzy i zaufanie niesprawdzonym typerom

Kolejny przegrany zakład? Może nie chciało Ci się samemu analizować statystyk spotkań i zaufałeś poradom niesprawdzonych typerów? Teraz możesz mieć pretensje tylko do siebie. Samo korzystanie z informacji znalezionych w internecie, nie jest naganne, ale warto poszukiwać wskazówek, które np. wskażą Ci błędy bukmacherów lub przedstawią metody analiz. Szukanie “pewniaków” to zdecydowanie słaby pomysł.

Uwaga na akumulatory!

Często początkujący gracze “rzucają się” na zakłady akumulowane, czyli takie z dużą ilością zdarzeń na kuponie. Kusi ich potencjalnie wysoka wygrana, przy jednoczesnym utrzymaniu niskiej stawki. My nie polecamy “taśm”. Naprawdę, bardzo trudno jest trafić wszystkie typy. Im więcej spotkań umieścisz na kuponie, tym większe masz szanse na przegrany zakład. Dlatego uważaj na akumulatory, ponieważ łatwo przy tej technice obstawiania popełnić błędy. Bukmacherów z kolei, interesuje jak największe zainteresowanie tymi zakładami, dlatego też często, właśnie na nie, pojawiają się u nich promocje.

Unikaj napojów wyskokowych

Jak obstawiać, żeby wygrywać? Zawsze na trzeźwo. Wiadomo, że fajnie napić się zimnego piwka z kolegami do oglądania meczu. Jednak odradzamy łączenie tego przyjemnego zwyczaju z obstawianiem. Procenty zazwyczaj bywają złym doradcą.

Przegrany zakład – Twoja wina?

Przegrany zakład to nie zawsze Twoja wina, tylko po prostu zwykły pech. Nawet najlepsi spece od zakładów i typerzy popełniają błędy. Bukmacherów też to przecież dotyczy. Dlatego, jeżeli wszystko zrobiłeś jak należy, a i tak przegrałeś, nie bądź na siebie zły. Kupon nie wszedł. Zdarza się. Uwierz nam, to nie koniec świata.

Kiedy bukmacher może anulować kupon lub nie wypłacić wygranej?

Wydaje Ci się, że bukmacher oszukał Cię, ponieważ anulował Twój wygrany kupon. Zastanawiasz się czy masz szansę na odzyskanie wygranej? Niestety musimy Cię zmartwić. Bardzo rzadko zdarza się tak, że operator unieważnił Twój zakład bez powodu. Najprawdopodobniej wystąpił jakiś błąd (np. pomyłka w wystawieniu kursu) i w jego wyniku doszło anulowania kuponu. Takie postępowanie jest zazwyczaj zgodne z regulaminem serwisu, a Ty rejestrując się na stronie danego buka, akceptujesz przecież wszystkie jego warunki. Dlatego zawsze zanim założysz konto na stronie z zakładami online, upewnij się, że wiesz jak obstawiać, aby uniknąć takich sytuacji. Jeśli Twój bukmacher nie płaci, to raczej ma ku temu powody.

Błędy bukmacherów, czy zwykłe oszustwa?

Czy błędy bukmacherów mogą być zwykłymi oszustwami? Gwarantujemy, że nie. Współcześni operatorzy są zobligowani do przestrzegania prawa i z pewnością nie ryzykowaliby swojej reputacji, podejmując jakieś nielegalne działania.