Jak wygrywać na zakładach? Jak obstawiać mecze?

Chcesz się dowiedzieć jak wygrywać na zakładach? Przeczytaj nasz przewodnik. Jeśli podejdziesz do sprawy w przemyślany sposób, obstawianie meczy może stać się czymś więcej niż tylko dobrą zabawą. 

Jak wygrywać zakłady?

Nie ma jednej prostej odpowiedzi na pytanie jak wygrywać zakłady. Jest za to kilka prostych zasad, które pomogą Ci znaleźć własną ścieżkę do wygranych. Po pierwsze, wygrywasz zawsze, gdy bukmacherkę traktujesz jako dodatkową formę rozrywki, nie ryzykując przy tym dużych pieniędzy w nieodpowiedzialny sposób. Czasem zostawiasz pieniądze u bukmachera, czasem dostajesz je z powrotem, ale to co wydajesz na zakłady bukmacherskie jest zwyczajną opłatą za usługę. Tak jak bilet do kina, czy większy telewizor, na którym oglądanie meczy sprawi Ci więcej frajdy. 

Po drugie, bez ogromu pracy, czasu i gotowości zaangażowania się na całego w zdobywanie wiedzy i umiejętności, obstawianie meczy nie stanie się dla Ciebie stałym źródłem dochodu. Nie będziemy Ci mydlić oczu. Tylko niewielki procent grających jest w stanie się utrzymać stawiając regularnie zakłady bukmacherskie online. 

Po trzecie, temat “zakłady bukmacherskie: jak wygrywać” został szczegółowo omówiony w wielu książkach. Nie musisz biec do księgarni, możesz spokojnie kupić e-booki, nie wstając od komputera. W książkach znajdziesz bowiem wyjaśnienia tego jak działają systemy stawiania zakładów, czy gdzie szukać błędów bukmacherskich. To osobny temat, ale też klucz do znalezienia odpowiedzi na pytanie jak wygrywać zakłady. 

Legalni bukmacherzy w Polsce

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak wygrywać na zakładach, zacznij od wybrania legalnego bukmachera z dobrymi kursami i bonusami. W Polsce, bukmacherzy muszą dostać pozwolenie na swoją działalność od Ministerstwa Finansów. W tym momencie na polskim rynku operuje kilkunastu legalnych bukmacherów internetowych. 

 1. STS

  freebet 30 zł + cashback 230 zł + 20 zł + 100% do 1200 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Każdy z bonusów w pakiecie powitalny podlega innym warunkom i zasadom. Sprawdź regulamin! Pełen reg
 2. Betclic

  Powiększony zwrot: do 550 zł!
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Obrót zwrotem (bonusem) x6 zakładami po kursie min. 2.00 Pełen reg
 3. Superbet

  34 zł free + 100% do 50 zł + 500 zł cashback!
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Każdy z bonusów obejmuje osobny regulamin i wymagania. Sprawdź zasady bonusów! Pełen reg
 4. BetFan

  Bez ryzyka do 600 zł + bonus 100% do 1000 zł
  18+ | Obowiązuje regulamin Pełen reg
 5. PZBuk

  cashback 500 zł + 20 000 pkt za darmo
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Zwrot i darmowe punkty są zwolnione z warunku obrotu! Pełen reg
 6. eWinner

  Bonus cashback 155 zł + bonus 50% do 500 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Bonus cashback nie podlega warunkom obrotu! Obrotowi x1 podlega drugi depozyt, a następnie wymaga się obrotu x6 bonusem. Pełen reg
 7. Fortuna

  cashback 210 zł + 100% do 2000 zł + 20 zł w FKP free
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Na każdy z bonusów w pakiecie przypadają osobne zapisy regulaminu. Sprawdź warunki bonusów! Pełen reg
 8. eToto

  Bonus 100% + Srebrny status Etotomania
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Wpłać min. 1 zł a dostaniessz bonus 100%! Potem obróć 6x depozyt i bonus (masz na to 30 dni) w zakładach o określonych kursach. Bonusy Etotomanii mają indywidualne warunki. Pełen reg
 9. LV BET

  freebet 20 zł + bonusy do 3333 zł +14%
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Dla każdego z bonusów przewidziano inne zasady i warunki. Sprawdź regulamin bonusów zanim zabierzesz się do gry! Pełen reg
 10. forBET

  Odbierz 4 bonusy forBET!
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Każdy z bonusów podlega własnemu regulaminowi i warunkom. Sprawdź zasady każdego bonusu! Pełen reg
 11. NobleBet

  18+ | Obowiązuje regulamin
 12. TOTALbet

  Freebet dla każdego
  18+ | Obowiązuje regulamin
 13. Totolotek

  25 zł freebet + 100% do 1000 zł + 49 zł mobile!
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Na każdy z bonusów powitalnych przewidziano inne zasady i wymagania. Zapoznaj się z regulaminem każdego z nich! Pełen reg
 14. BetX

  Do 5230 zł w bonusach na start
  18+ | Obowiązuje regulamin
 15. OKbet

  Bukmacher jeszcze nie działa
 16. BestBet

  Bukmacher jeszcze nie działa
 17. Milenium

  Powiększony bonus!
  18+ | Obowiązuje regulamin Pełen reg

Jeśli inwestujesz pieniądze w legalne zakłady bukmacherskie, masz gwarancję, że otrzymasz swoją wygraną. W przeciwnym wypadku ryzykujesz podwójnie; bukmacher działający w szarej strefie może nie wypłacić Ci należnej wygranej i nic z tym nie będziesz mógł zrobić. 

Jeśli wciąż rozglądasz się za bukmacherem, zwróć uwagę na STS, LVBET, Betclic oraz Fortunę. To solidne, legalne firmy, w których nikt nie może Cię pozbawić wygranej z przyjętego przez bukmachera zakładu. 

Poza tym, jeśli szukasz sposobu na zakłady bukmacherskie, jak grać, żeby wygrać, to kluczową kwestią jest oferta legalnych bukmacherów. Bonusy bukmacherskie w najlepszym wydaniu to pakiety powitalne dla nowych graczy. W dalszej części naszego przewodnika, wrócimy do kwestii tego jak wygrywać na zakładach za pomocą bonusów. 

Skuteczne obstawianie meczów u bukmachera

Wiemy, że w głowie każdego gracza pojawia się czasami pytanie o zakłady bukmacherskie, jak wygrywać i zarabiać? I czy obstawianie meczy może być naprawdę stałym źródłem utrzymania? No więc, jak już wspominaliśmy wcześniej, nie jest to niemożliwe.

Analiza statystyk

Znasz ten film, “Podwójna Gra”? Z Matthew McConaughey w roli głównej i Alem Pacino? Poza tym, że to świetny film, ze świetną obsadą, to przy okazji bardzo pouczający. Oparty na prawdziwej historii genialnego typera, który robi oszałamiającą karierę. Uwaga, spoiler alert! Gdy zamiast pracować, analizować, zapoznawać się ze statystykami i robić gruntowny research, zaczyna polegać na swojej intuicji, sprawy przestają się układać.

I dlatego analiza statystyk jest tak kluczowa. Żaden z zawodowych graczy, którzy osiągnęli prawdziwy sukces, nie powie Wam żeby kierować się tylko przeczuciem. Wręcz przeciwnie. Jeśli macie swoją ulubioną drużynę i kusi Was, żeby postawić na nią pieniądze, czasem będziecie musieli się powstrzymać. Tym się właśnie różni granie dla frajdy od grania dla pieniędzy. 

Strategiczne obstawianie meczy wymaga analizy nie tylko informacji dotyczących grających drużyn, ale też kursów bukmacherskich. Na początek, warto skupić się na strategiach grania, które preferują trenerzy drużyn. Jeśli jest jasne, że na przykład jedna z drużyn stawia w pierwszej połowie na ofensywę, warto rozważyć postawienie zakładu na wynik pierwszej połowy. Tu wchodzi analiza kursów bukmacherskich – który bukmacher ma najlepsze kursy na ten zakład? Jak wyglądały kursy przy poprzednich meczach tych drużyn? 

Ale to tylko jeden przykład informacji sportowych, które trzeba wziąć pod uwagę. Jak wysoka jest stawka dla każdej z drużyn w danym meczu? Jak sobie radziły w ostatnim sezonie? Czy mają nowych zawodników? A może jakiś ważny gracz jest kontuzjowany? Ustalasz dokładnie wszystkie okoliczności, a potem porównujesz z wynikami przeszłych meczy, w których miały miejsce. To jest właśnie ta praca, która da Ci odpowiedź na pytanie jak wygrywać na zakładach. 

Typy bukmacherskie

Typy bukmacherskie – nie wiesz jak obstawiać mecze? Możesz poszperać w internecie i znajdziesz tysiące sugestii dotyczących tego, na który zakład postawić pieniądze, żeby mieć solidną szansę na wygraną. 

Jeśli samodzielnie szukasz tego rodzaju zakładów, zastanów się nad specjalizacją. Nikt nie jest w stanie znać się na wszystkich dyscyplinach i ligach sportowych. Pamiętaj, że im bardziej egzotyczna specjalizacja, tym większa szansa na to, że Twoje typy bukmacherskie okażą się owocne. Bo obstawianie meczy piłkarskich, szczególnie 1.-ligowych, wszyscy, z ekspertami bukmacherów na czele, mają w małym palcu. 

To tylko słowem wstępu, bo o typach bukmacherskich jako jednej z odpowiedzi na pytanie jak wygrywać na zakładach, opowiemy w dalszej części naszego przewodnika “zakłady bukmacherskie: jak grać, żeby wygrać”. 

Kursy bukmacherskie

O kursach musimy powiedzieć dwie istotne rzeczy i wprowadzić dwa bardzo proste działania matematyczne. Bez umiejętności sprawnego czytania kursów, nie ma sensu zaczynać rozmowy o tym jak obstawiać mecze. Kursy, którymi posługują się polscy bukmacherzy to kursy dziesiętne, inaczej europejskie. Istnieje kilka innych formatów zapisywania kursów. Ale nie będziemy się w to teraz zagłębiać. Jeśli będziesz kiedyś potrzebował skorzystać z innych formatów zapisu, poszukaj internetowego konwertera. Nie tylko zamieni kursy na brytyjskie, amerykańskie czy azjatyckie, ale też obliczy potencjalną wygraną i prawdopodobieństwo. 

Gdy złapiesz jak działają kursy, nie będziesz potrzebował konwertera, te proste działania będziesz w stanie wykonać samodzielnie. I jeśli staniesz się regularnym graczem, to pewnie poradzisz sobie też bez kalkulatora.

Prawdopodobieństwo wylicza się dzieląc 100% przez kurs. Jeśli kurs na wygraną drużyny A jest 1.8, to prawdopodobieństwo liczymy w ten sposób:

100% : 1.8 = 55%

Za każdym razem, gdy prawdopodobieństwo będzie większe niż 50%, Twoja wygrana nie będzie wyższa niż postawiona stawka. Wygraną na podstawie kursu wylicza się mnożąc stawkę przez kurs, a potem odejmując stawkę. Załóżmy, że postawiłeś 10 zł na wygraną drużyny A.

10 zł x 1.8 = 18 zł

18 zł – 10 zł = 8 zł

Bukmacher wypłaci Ci 18 zł, ale 10 zł z tej kwoty to postawiona przez Ciebie w zakładzie stawka.

Typy bukmacherskie, czyli prognozy na mecze

Typy bukmacherskie to skomplikowane zagadnienie. Generalnie, są to instrukcje jak obstawiać mecze i wygrywać. Możecie formułować je samodzielnie, możecie szukać w internecie, bywają darmowe lub odpłatne. Do jednych i drugich należy podchodzić ostrożnie. Wiadomo, że każdy gracz, włącznie z typerami, myśli “zakłady bukmacherskie, jak wygrać?”. Dlatego, do sugestii internetowych należy podchodzić z pewną dozą sceptycyzmu. 

Zanim zdecydujesz się skorzystać z rady internetowego typera, poszukaj o nim informacji i przejrzyj fora bukmacherskie. 

Typy bukmacherskie mogą być bardzo pomocne, ale mają sens dla tych, którzy zastanawiają się przede wszystkim jak wygrać na zakładach w perspektywie krótkoterminowej. Dla osób planujących długofalowe strategie na skuteczne obstawianie meczy, lepsze będzie wypracowanie własnego systemu. 

Bonusy bukmacherskie

Bonusy bukmacherskie mogą być ścieżką na skróty, dla niecierpliwych graczy, którym marzą się szybkie wygrane. W Twojej głowie wciąż kołaczą gorączkowe myśli: zakłady bukmacherskie, jak wygrać? Jak robić to odpowiedzialnie, strategicznie, a jednocześnie dać sobie szansę na dużą wygraną? Bonusy amortyzują ryzyko przegranej, pozwalając Ci w bezpieczny sposób przetestować skuteczność Twojego systemu stawiania zakładów i analizy statystycznej. 

Rejestrując się u bukmachera, dostajesz bonus powitalny. Te bonusy to całe pakiety różnych promocji – może to być równowartość Twojego pierwszego depozytu, darmowy zakład, albo ubezpieczony zakład. Są też bonusy z mnożnikami kursów. Na przykładach poniżej pokażemy jak działają. Zwróć uwagę, że te promocje to fajny sposób na to, jak obstawiać mecze i nie ponosić dużego ryzyka. 

Darmowe zakłady/ freebety

Freebety, czyli darmowe zakłady, to jeden z popularnych bonusów. Jest najbezpieczniejszą dla gracza formą promocji. Użytkownik serwisu bukmacherskiego, nie musi wpłacać żadnego depozytu, i tym samym ryzykować własnych pieniędzy, żeby móc z freebetu skorzystać. Czasami bukmacherzy reklamują swoje bonusy jako freebety, ale będą wymagać od Ciebie jakiejś wpłaty. Dlatego pamiętaj o tym, żeby zawsze uważnie przeczytać regulamin promocji. Czytanie regulaminów, choć mało ekscytujące, jest jedną z zasad, której warto przestrzegać, jeśli chcesz wypracować solidną strategię na to jak wygrywać zakłady. 

Przykładem uczciwego bonusu typu freebet jest promocja STS. Korzystając z naszego kodu bonusowego MAXBONUS przy rejestracji na stronie STS, dostaniesz darmowe 30 zł na zakłady bukmacherskie online. 

Zakłady ubezpieczone/ cashbacki

Kolejną ciekawą formą bonusu jest zakład ubezpieczony, zwany również cashbackiem. To kolejny dobry trop dla graczy zastanawiających się jak wygrywać zakłady bez dużego ryzyka. Ten rodzaj promocji polega na zwrocie stawki do określonej kwoty, w przypadku przegrania zakładu. 

Czasami trudno się powstrzymać przed kierowaniem się sercem, a nie rozumem, jeśli chodzi o obstawianie meczy ulubionej drużyny czy polskie reprezentacji. Jest to przypadłość wielu polskich kibiców. Generalnie, jeśli chcesz wiedzieć jak obstawiać mecze, żeby wygrywać, musisz wyzbyć się swojej lojalności i kalkulować na zimno. Ale każdemu zdarzy się czasem złamać. 

W takich okolicznościach na ratunek przybywa Betclic ze swoją promocją: cashback aż do 500 zł! To nie są małe pieniądze, zachęcamy więc do zapoznania się ze szczegółowym regulamin tego bonusu. W skrócie, wygląda to tak: stawiasz do 500 zł na ulubioną drużynę, drużyna niestety przegrywa. Betclic zwróci Ci te przegrane 500 zł w formie środków bonusowych. Żeby móc je spieniężyć, będziesz musiał obrócić przegraną kwotą sześć razy po kursie minimum 2.0. 

Bonus mnożnik kursu

Jeśli wciąż się zastanawiasz jak wygrywać zakłady, mamy dla Ciebie jeszcze jedną strategię. Bonus z mnożnikiem kursu jest jak objadanie się pizzą na grubym cieście, magiczną pizzą, od której Twoja figura nie ucierpi! 

Mnożnik podnosi bowiem potencjalną wygraną, kojąc adrenalinowy głód, bez znacznego ryzyka, bo prawdopodobieństwo nie ulega zmianie. LV BET ma w swojej powitalnej ofercie właśnie taki bonus. 

Wpłacasz pierwszy depozyt. Na Twoje konto bonusowe wpływa 1% wpłaconych środków. Stawiasz je na kuponie AKO z minimum trzema zdarzeniami, każde o kursie 1.25 lub wyższym i łącznym kursie kuponu minimum 2.5. Aktywujesz promocje, i kurs na Twoim kuponie zostaje pomnożony razy 100, dając Ci szansę na wygranie do 2000 zł. 

Ale to nie koniec. Ta sama promocja dotyczy drugiego depozytu, z tym że mnożnik kursu w tym wypadku wynosi 50, a maksymalna wygrana 1000 zł.

Czy da się oszukać bukmachera?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: nie da się oszukać bukmachera, a poza tym to nielegalne. Można go ograć, próbować znaleźć źle wyliczone kursy i opłacalne zakłady. Innymi słowy, jeśli myślisz, że odpowiedzią na pytanie jak wygrywać na zakładach, jest oszukiwanie bukmachera – grubo się mylisz.   

Pewniaki i ustawione mecze

Pewniaki nie mają nic wspólnego z oszukiwaniem bukmachera, natomiast ustawione mecze – przestępstwo z kodeksu karnego – są kwintesencją oszukiwania. Pewniaki to kategoria zakładów, w których wynik można przewidzieć, jak sama nazwa wskazuje, z całą pewnością. Ustawianie meczy zdarza się wszędzie, jest oczywiście przestępstwem w rozumieniu prawa i zbrodnią na idei sportowego zachowania. Również przez Polskę przetoczyła się afera ustawiania meczy w piłce nożnej. Miejmy nadzieję, że jednym z jej następstwem jest pozbycie się nieuczciwych osób ze świata sportu. 

Pewniaki natomiast to szansa dla graczy. Ale i do nich należy podchodzić ostrożnie. Jeśli widzisz wysoce opłacalne zakłady sportowe, a według Ciebie mają wysokie prawdopodobieństwo, zastanów się dwa razy nad tym jak obstawiać mecze z tej kategorii. Być może bukmacher wie coś, czego Ty nie wiesz?

Czy bukmacher oszukuje?

Nielegalny bukmacher może oszukać; stawiając u niego zakłady łamiesz prawo i jeśli nie dostaniesz należnej wygranej, nikt Ci nie pomoże. Natomiast legalny bukmacher nie oszukuje. Oferuje zakłady sportowe, wiesz dokładnie jakie są ich warunki, i świadomie, jako dorosła osoba, akceptujesz te warunki.

Oczywiście, bukmacher nie ujawnia informacji, na podstawie których wylicza kursy. Możliwe, że wie coś, czego nie wiedzą gracze. Kurs może wydawać Ci się absurdalny, może być dla Ciebie oczywistym pewniakiem, ale i tak przegrywasz. Może bukmacher wiedział, że główny zawodnik danej drużyny ma kłopoty w domu, albo ostatnio imprezuje za dużo, rujnując swoją kondycję? Albo bukmacher ma dostęp do wszystkich statystyk sportowych, i wyliczając prawdopodobieństwo, nie kieruje się lojalnością, tylko zimną logiką? A może właśnie dzieje się na odwrót – bukmacher dostosowuje kursy w taki sposób, żeby swoją ofertą skusić lojalnych kibiców polskiej reprezentacji? 

Zakłady bukmacherskie – jak na nich zarabiać?

Podsumowując zagadnienie “zakłady bukmacherskie: jak grać, żeby wygrywać”, przypominamy kilka zasad, które pojawiły się w tekście.

 1. Po pierwsze, interesują nas tylko legalne zakłady bukmacherskie. 
 2. Po drugie, niezbędne są umiejętności matematyczne wyliczania prawdopodobieństwa i rzetelna analiza sportowych wyników i strategii trenerskich. 
 3. Po trzecie, znajdź swoją specjalizację, i najlepiej w jakiejś niszowej lidze mało popularnego sportu. 
 4. Po czwarte, kieruj się rozumem, nie sercem, jeśli chcesz zarabiać stawiając zakłady bukmacherskie. Po czwarte, ważna jest znajomość ofert bukmacherów, kursów i bonusów. 
 5. Po piąte, i ostatnie: zachowaj rozsądek i umiar. Brak ostrożności, ryzykanctwo, oraz poleganie na intuicji zamiast trzymanie się twardych danych to pewna ścieżka do przegranej. 

FAQ

Jak wygrywać na zakładach bukmacherskich?

Jeżeli będziesz przestrzegał paru zasad, takich jak: kierowanie się rozsądkiem i zachowanie umiaru, oraz będziesz posiadał umiejętność analizowania i wiedzę z zakresu danej dyscypliny, masz szansę wygrywać na zakładach bukmacherskich. Nie ma jednak na to stuprocentowej recepty.

Gdzie mogę znaleźć pewne typy bukmacherskie?

Możesz spróbować szczęścia na forach dla typerów, lub sam zająć się dogłębną analizą. Pamiętaj jednak, że nawet „pewniaki” mogą zrobić Ci przykrą niespodziankę i się nie sprawdzić.

Czy da się oszukać bukmachera?

Nie. I lepiej nigdy tego nie próbować. To gra nie warta świeczki.