Jak wygrywać na zakładach? Jak obstawiać mecze?

Chcesz wiedzieć jak wygrywać na zakładach? To przeczytaj nasz przewodnik! Jeśli podejdziesz do sprawy w przemyślany sposób, obstawianie meczy może stać się czymś więcej niż tylko dobrą zabawą. 

Jak wygrywać zakłady?

Nie ma jednej prostej odpowiedzi na pytanie jak wygrywać zakłady. Jest za to kilka prostych zasad, które pomogą Ci znaleźć własną ścieżkę do wygranych.

Oczywiście, każdy chciałby znać klucz do wygrywania u bukmachera zawsze i wszędzie. Jednocześnie dość oczywistym jest, że to zwyczajnie niemożliwe. Są jednak sposoby na to, by wygrywać w zakładach bukmacherskich częściej, niż przeciętny, niedzielny gracz.

 • Dobieraj rozsądne stawki. Nigdy nie wchodź do gry z kosmiczną stawką (no chyba, że nazywasz się Gates i to nie jest zwykła zbieżność nazwisk – wtedy rób sobie, co chcesz!), bo niepotrzebnie podbijasz ryzyko wygenerowania sobie dużych strat. Stawiaj na kuponie wyłącznie tyle, ile jesteś w stanie przełknąć, jeśli coś pójdzie nie tak.
 • Obstawiaj tylko znane Ci dyscypliny. Bo co z tego, że kurs na handicap meczu 3. ligi hokeja jest obiecujący, jeśli kompletnie nie masz pojęcia o zasadach gry, a tabela ligowa pewnie gdzieś jest, ale kto by sprawdzał? To niepotrzebne ryzyko i marnowanie pieniędzy!
 • Nie pchaj się w akumulatory. Zakłady akumulowane są przeznaczone dla wytrawnych strategów, którzy nie dość, że potrafią wyśmienicie dobrać sobie zakłady na taśmę, to jeszcze ustawić stawkę tak, by nie stracić wiele, ale za to potencjalnie zyskać naprawdę dużo. Postaw już lepiej kilka zakładów pojedynczych za drobniaki.
 • Sprawdzaj statystyki, dane historyczne i analizuj. Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz, czy obstawiasz już jakiś czas, zawsze rób solidną analizę przed postawieniem kuponu: kto gra z kim, w jakich okolicznościach, jakiej wagi jest to spotkanie dla każdej ze stron, kondycję drużyn i zawodników etc.
 • Wykorzystujesz bonus? Sprawdź regulamin! Nie chcesz chyba, żeby zaskoczyły Cię warunki obrotu albo to, że kupon nie został zaliczony do promocji, bo stawka albo kurs nie zgadzają się z zapisami regulaminu? No właśnie

Warto także nadmienić, że temat “zakłady bukmacherskie: jak wygrywać” został szczegółowo omówiony w wielu książkach na przestrzeni lat. Nie musisz biec do księgarni, możesz spokojnie kupić e-booki nie wstając od komputera. W książkach znajdziesz bowiem wyjaśnienia tego jak działają systemy stawiania zakładów, czy gdzie szukać błędów bukmacherskich. To osobny temat, ale też klucz do znalezienia odpowiedzi na pytanie jak wygrywać zakłady.

Legalni bukmacherzy w Polsce

Jak wygrywać na zakładach, to tylko u legalnego bukmachera z dobrymi kursami i bonusami. W Polsce bukmacherzy muszą dostać pozwolenie na swoją działalność od Ministerstwa Finansów. W tym momencie na polskim rynku operuje kilkunastu legalnych bukmacherów internetowych. Jest w czym wybierać!

 1. STS

  60 zł jako ekstra
  125 zł bez ryzyka
  Bonusy za wpłaty do 1500 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Każdy z bonusów w pakiecie powitalny podlega innym warunkom i zasadom. Sprawdź regulamin! Pełen reg
 2. Fortuna

  Cashback do 600 zł
  30 zł w punktach FKP bez depozytu
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Na każdy z bonusów w pakiecie przypadają osobne zapisy regulaminu. Sprawdź warunki bonusów! Pełen reg
 3. Superbet

  Bonus 100% do 200 zł
  Zwrot do 3500 zł
  Freebet 34 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Każdy z bonusów obejmuje osobny regulamin i wymagania. Sprawdź zasady bonusów! Pełen reg
 4. BetFan

  Bonus 200% do 300 zł
  18+ | Obowiązuje regulamin Pełen reg
 5. PZBuk

  Cashback 1000 zł
  Freebet 50 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Zwrot i darmowy zakład są zwolnione z warunku obrotu! Pełen reg
 6. Betclic

  Cashback:
  do 200 zł!
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Zwrot jako freebet. Obstaw kupon po kursie min. 2.14. Pełen reg
 7. eWinner

  Bonus cashback 155 zł
  Bonus 50% do 500 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Bonus cashback nie podlega warunkom obrotu! Obrotowi x1 podlega drugi depozyt, a następnie wymaga się obrotu x6 bonusem. Pełen reg
 8. NobleBet

  Freebety do 54 zł
  Bonus 100% do 500 zł
  Bonus do 800 zł
  Bonus 100% do 200 zł
  30 dni bez podatku!
  18+ | Obowiązuje regulamin Pełen reg
 9. eToto

  Bonus 200% do 200 zł
  Bonus 50% do 1000 zł
  Freebet do 50 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Uwolnij oba bonusy x1 po kursie 2.50 (min. kurs zdarzenia na kuponie 1.30) Pełen reg
 10. Fuksiarz

  Bez ryzyka do 500 zł + Polsat Box
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Ten bonus nie wymaga obrotu! Pełen reg
 11. LV BET

  Freebet 20 zł
  Bonusy do 3333 zł
  Bez podatku +14%
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Dla każdego z bonusów przewidziano inne zasady i warunki. Sprawdź regulamin bonusów zanim zabierzesz się do gry! Pełen reg
 12. forBET

  Bez ryzyka do 1200 zł
  Bonus 100% do 2080 zł
  30 dni bez podatku
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Każdy z bonusów podlega własnemu regulaminowi i warunkom. Sprawdź zasady każdego bonusu! Pełen reg
 13. Betcris

  Do 1400 zł bonusów!
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Pełen reg
 14. Totolotek

  zmiana oferty!
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  - bonus powitalny dostępny jest tylko dla nowych graczy (a powiększony bonus tylko za kod promocyjny), - bonus powitalny dostaniesz po wpłacie pierwszego depozytu - wtedy bukmacher powiększy go o 100% jego wartości, - musisz obrócić 3x bonus i 3x kwotę depozytu, - każdy kupon liczony do obrotu musi zawierać przynajmniej jedno zdarzenie z kursem min. 2.00. Pełen reg
 15. TOTALbet

  Bonus powitalny 5000 zł + 35 zł freebety + cashback do 200 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Każdy z bonusów w pakiecie powitalny podlega innym warunkom i zasadom. Sprawdź regulamin! Pełen reg
 16. BetX

  1500 zł + freebet 25 zł
  18+ | Obowiązuje regulamin Pełen reg
 17. Betters

  Cashback do 500 zł + freebet 20 zł
  18+ | Obowiązuje regulamin
 18. BestBet

  cashback 1000 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Obrót zwrotem x2 Dowolny kurs, dowolny kupon!
 19. Betway

  Bukmacher jeszcze nie ruszył
 20. OKbet

  Bukmacher nie jest jeszcze dostępny.
  Bukmacher jeszcze nie działa

Kiedy inwestujesz pieniądze w legalne zakłady bukmacherskie, masz gwarancję, że otrzymasz swoją wygraną. W przeciwnym wypadku ryzykujesz podwójnie; bukmacher działający w szarej strefie może nie wypłacić Ci należnej wygranej i nic z tym nie będziesz mógł zrobić.

Poza tym, jeśli szukasz sposobu na zakłady bukmacherskie (czyli konkretnie: jak grać żeby wygrać), to kluczową kwestią jest oferta legalnych bukmacherów. Bonusy bukmacherskie w najlepszym wydaniu to pakiety powitalne dla nowych graczy. W dalszej części naszego przewodnika, wrócimy do kwestii tego jak wygrywać na zakładach za pomocą bonusów.

Jeśli wciąż rozglądasz się za bukmacherem, zwróć uwagę na STS, Fortunę, Superbet oraz BetFan.

Skuteczne obstawianie meczów u bukmachera

Wiemy, że w głowie każdego gracza pojawia się czasami pytanie o zakłady bukmacherskie, jak wygrywać, jak obstawiać, jak na tym zarabiać…? I czy obstawianie meczy może być naprawdę stałym źródłem utrzymania? No więc, jak już wspominaliśmy wcześniej: nie. To nierealna mrzonka. Możesz za to oczywiście polepszyć swoją strategię i technikę obstawiania tak, aby zminimalizować ryzyko przegranej i straty środków, a to najlepsze, na co można liczyć!

Analiza statystyk

Znasz ten film, “Podwójna Gra”? Z Matthew McConaughey w roli głównej i Alem Pacino? Poza tym, że to świetny film z rewelacyjną obsadą, to przy okazji bardzo pouczający. Oparty na prawdziwej historii genialnego typera, który robi oszałamiającą karierę. Uwaga, spoiler alert! Gdy zamiast pracować, analizować, zapoznawać się ze statystykami i robić gruntowny research, a zaczyna polegać na swojej intuicji, sprawy przestają się układać.

I dlatego analiza statystyk jest tak kluczowa. Żaden z zawodowych graczy, którzy osiągnęli prawdziwy sukces, nie powie Wam żeby kierować się tylko przeczuciem. Wręcz przeciwnie. Jeśli macie swoją ulubioną drużynę i kusi Was, żeby postawić na nią pieniądze, czasem będziecie musieli się powstrzymać. Tym się właśnie różni granie dla frajdy od grania dla pieniędzy. 

Strategiczne obstawianie meczy wymaga analizy nie tylko informacji dotyczących grających drużyn, ale też kursów bukmacherskich. Na początek, warto skupić się na strategiach grania, które preferują trenerzy drużyn. Jeśli jest jasne, że na przykład jedna z drużyn stawia w pierwszej połowie na ofensywę, warto rozważyć postawienie zakładu na wynik pierwszej połowy. Tu wchodzi analiza kursów bukmacherskich – który bukmacher ma najlepsze kursy na ten zakład? Jak wyglądały kursy przy poprzednich meczach tych drużyn? 

Ale to tylko jeden przykład informacji sportowych, które trzeba wziąć pod uwagę. Jak wysoka jest stawka dla każdej z drużyn w danym meczu? Jak sobie radziły w ostatnim sezonie? Czy mają nowych zawodników? A może jakiś ważny gracz jest kontuzjowany? Ustalasz dokładnie wszystkie okoliczności, a potem porównujesz z wynikami przeszłych meczy, w których miały miejsce. To jest właśnie ta praca, która da Ci odpowiedź na pytanie jak wygrywać na zakładach. 

Typy bukmacherskie

Typy bukmacherskie – nie wiesz jak obstawiać mecze? Możesz poszperać w internecie i znajdziesz tysiące sugestii dotyczących tego, na który zakład postawić pieniądze, żeby mieć solidną szansę na wygraną. 

Jeśli samodzielnie szukasz tego rodzaju zakładów, zastanów się nad specjalizacją. Nikt nie jest w stanie znać się na wszystkich dyscyplinach i ligach sportowych. Pamiętaj, że im bardziej egzotyczna specjalizacja, tym większa szansa na to, że Twoje typy bukmacherskie okażą się owocne. Bo obstawianie meczy piłkarskich, szczególnie 1.-ligowych, wszyscy, z ekspertami bukmacherów na czele, mają w małym palcu. 

To tylko słowem wstępu, bo o typach bukmacherskich jako jednej z odpowiedzi na pytanie jak wygrywać na zakładach, opowiemy w dalszej części naszego przewodnika “zakłady bukmacherskie: jak grać, żeby wygrać”. 

Kursy bukmacherskie

O kursach musimy powiedzieć dwie istotne rzeczy i wprowadzić dwa bardzo proste działania matematyczne. Bez umiejętności sprawnego czytania kursów, nie ma sensu zaczynać rozmowy o tym jak obstawiać mecze. Kursy, którymi posługują się polscy bukmacherzy to kursy dziesiętne, inaczej europejskie. Istnieje kilka innych formatów zapisywania kursów. Ale nie będziemy się w to teraz zagłębiać. Jeśli będziesz kiedyś potrzebował skorzystać z innych formatów zapisu, poszukaj internetowego konwertera. Nie tylko zamieni kursy na brytyjskie, amerykańskie czy azjatyckie, ale też obliczy potencjalną wygraną i prawdopodobieństwo. 

Gdy złapiesz jak działają kursy, nie będziesz potrzebował konwertera, te proste działania będziesz w stanie wykonać samodzielnie. I jeśli staniesz się regularnym graczem, to pewnie poradzisz sobie też bez kalkulatora.

Prawdopodobieństwo wylicza się dzieląc 100% przez kurs. Jeśli kurs na wygraną drużyny A jest 1.8, to prawdopodobieństwo liczymy w ten sposób:

100% : 1.8 = 55%

Za każdym razem, gdy prawdopodobieństwo będzie większe niż 50%, Twoja wygrana nie będzie wyższa niż postawiona stawka. Wygraną na podstawie kursu wylicza się mnożąc stawkę przez kurs, a potem odejmując stawkę. Załóżmy, że postawiłeś 10 zł na wygraną drużyny A.

10 zł x 1.8 = 18 zł

18 zł – 10 zł = 8 zł

Bukmacher wypłaci Ci 18 zł, ale 10 zł z tej kwoty to postawiona przez Ciebie w zakładzie stawka.

Typy bukmacherskie, czyli prognozy na mecze

Typy bukmacherskie to skomplikowane zagadnienie. Generalnie, są to instrukcje jak obstawiać mecze i wygrywać. Możecie formułować je samodzielnie, możecie szukać w internecie, bywają darmowe lub odpłatne. Do jednych i drugich należy podchodzić ostrożnie. Wiadomo, że każdy gracz, włącznie z typerami, myśli “zakłady bukmacherskie, jak wygrać?”. Dlatego, do sugestii internetowych należy podchodzić z pewną dozą sceptycyzmu. 

Zanim zdecydujesz się skorzystać z rady internetowego typera, poszukaj o nim informacji i przejrzyj fora bukmacherskie. 

Typy bukmacherskie mogą być bardzo pomocne, ale mają sens dla tych, którzy zastanawiają się przede wszystkim jak wygrać na zakładach w perspektywie krótkoterminowej. Dla osób planujących długofalowe strategie na skuteczne obstawianie meczy, lepsze będzie wypracowanie własnego systemu. 

Bonusy bukmacherskie

Bonusy bukmacherskie mogą być ścieżką na skróty, dla niecierpliwych graczy, którym marzą się szybkie wygrane. W Twojej głowie wciąż kołaczą gorączkowe myśli: zakłady bukmacherskie, jak wygrać? Jak robić to odpowiedzialnie, strategicznie, a jednocześnie dać sobie szansę na dużą wygraną? Bonusy amortyzują ryzyko przegranej, pozwalając Ci w bezpieczny sposób przetestować skuteczność Twojego systemu stawiania zakładów i analizy statystycznej. 

Rejestrując się u bukmachera, dostajesz bonus powitalny. Te bonusy to całe pakiety różnych promocji – może to być równowartość Twojego pierwszego depozytu, darmowy zakład, albo ubezpieczony zakład. Są też bonusy z mnożnikami kursów. Na przykładach poniżej pokażemy jak działają. Zwróć uwagę, że te promocje to fajny sposób na to, jak obstawiać mecze i nie ponosić dużego ryzyka. 

Darmowe zakłady/ freebety

Freebety, czyli darmowe zakłady, to jeden z popularnych bonusów. Jest najbezpieczniejszą dla gracza formą promocji. Użytkownik serwisu bukmacherskiego, nie musi wpłacać żadnego depozytu, i tym samym ryzykować własnych pieniędzy, żeby móc z freebetu skorzystać. Czasami bukmacherzy reklamują swoje bonusy jako freebety, ale będą wymagać od Ciebie jakiejś wpłaty. Dlatego pamiętaj o tym, żeby zawsze uważnie przeczytać regulamin promocji. Czytanie regulaminów, choć mało ekscytujące, jest jedną z zasad, której warto przestrzegać, jeśli chcesz wypracować solidną strategię na to jak wygrywać zakłady. 

Zakłady ubezpieczone/ cashbacki

betclic cashback

Kolejną ciekawą formą bonusu jest zakład ubezpieczony, zwany również cashbackiem. To kolejny dobry trop dla graczy zastanawiających się jak wygrywać zakłady bez dużego ryzyka. Ten rodzaj promocji polega na zwrocie stawki do określonej kwoty, w przypadku przegrania zakładu. 

Czasami trudno się powstrzymać przed kierowaniem się sercem, a nie rozumem, jeśli chodzi o obstawianie meczy ulubionej drużyny czy polskie reprezentacji. Jest to przypadłość wielu polskich kibiców. Generalnie, jeśli chcesz wiedzieć jak obstawiać mecze, żeby wygrywać, musisz wyzbyć się swojej lojalności i kalkulować na zimno. Ale każdemu zdarzy się czasem złamać. 

W takich okolicznościach na ratunek przybywa Betclic ze swoją promocją: cashback aż do 200 zł! To nie są małe pieniądze, zachęcamy więc do zapoznania się ze szczegółowym regulamin tego bonusu. W skrócie, wygląda to tak: stawiasz do 200 zł na ulubioną drużynę, drużyna niestety przegrywa. Betclic zwróci Ci te przegrane 200 zł w formie darmowego zakładu. Następnie wystarczy, że zagrasz za darmowy zakład kupon o kursie min. 2.14, a wygrane trafią na konto główne.

Bonus mnożnik kursu

Jeśli wciąż się zastanawiasz jak wygrywać zakłady, mamy dla Ciebie jeszcze jedną strategię. Bonus z mnożnikiem kursu jest jak objadanie się pizzą na grubym cieście, magiczną pizzą, od której Twoja figura nie ucierpi! 

Mnożnik podnosi bowiem potencjalną wygraną, kojąc adrenalinowy głód, bez znacznego ryzyka, bo prawdopodobieństwo nie ulega zmianie. LV BET ma w swojej powitalnej ofercie właśnie taki bonus. 

lv bet bonus mnożnik

Po rejestracji z naszego linka dostaniesz darmowy zakład o stawce 1 zł, z mnożnikiem kursu x20. Działa on więc de facto tak, jak freebet 20 złotych. Stawiasz złotówkę na kwalifikowanym kuponie (min. 3 zdarzenia przy kursie łącznym min. 2.50 i min. 1.25 na selekcję). Twoja wygrana zostanie pomnożona x20. Następnie złóż pierwszy depozyt (min. 10 zł) i zgarnij 100% bonusu do 1500 zł. Następnie możesz przejść do drugiego depozytu i kolejnego bonusu, tym razem 50% do 1500 zł. W zanadrzu czeka także cashback do 333 zł.

Czy da się oszukać bukmachera?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: nie da się oszukać bukmachera, a poza tym to nielegalne. Można go ograć, próbować znaleźć źle wyliczone kursy i opłacalne zakłady (np. na wydarzenia niesportowe typu wybory prezydenckie). Innymi słowy, jeśli myślisz, że odpowiedzią na pytanie jak wygrywać na zakładach, jest oszukiwanie bukmachera – grubo się mylisz.

Pewniaki i ustawione mecze

Pewniaki nie mają nic wspólnego z oszukiwaniem bukmachera, natomiast ustawione mecze – przestępstwo z kodeksu karnego – są kwintesencją oszukiwania. Pewniaki to kategoria zakładów, w których wynik można przewidzieć, jak sama nazwa wskazuje, z całą pewnością. Ustawianie meczy zdarza się wszędzie, jest oczywiście przestępstwem w rozumieniu prawa i zbrodnią na idei sportowego zachowania. Również przez Polskę przetoczyła się afera ustawiania meczy w piłce nożnej. Miejmy nadzieję, że jednym z jej następstwem jest pozbycie się nieuczciwych osób ze świata sportu. 

Pewniaki natomiast to szansa dla graczy. Ale i do nich należy podchodzić ostrożnie. Jeśli widzisz wysoce opłacalne zakłady sportowe, a według Ciebie mają wysokie prawdopodobieństwo, zastanów się dwa razy nad tym jak obstawiać mecze z tej kategorii. Być może bukmacher wie coś, czego Ty nie wiesz?

Czy bukmacher oszukuje?

Nielegalny, szemrany bukmacher może oszukać; stawiając u niego zakłady łamiesz prawo i jeśli nie dostaniesz należnej wygranej, nikt Ci nie pomoże. Natomiast legalny bukmacher nie oszukuje. Oferuje zakłady sportowe, wiesz dokładnie jakie są ich warunki i świadomie, jako dorosła osoba, akceptujesz je.

Oczywiście, bukmacher nie ujawnia informacji, na podstawie których np. wylicza kursy. Możliwe, że wie coś, czego nie wiedzą gracze. Kurs może wydawać Ci się absurdalny, może być dla Ciebie oczywistym pewniakiem, ale i tak przegrywasz. Może bukmacher wiedział, że główny zawodnik danej drużyny ma kłopoty w życiu prywatnym albo ostatnio imprezuje za dużo, rujnując swoją kondycję? A może właśnie dzieje się na odwrót – bukmacher dostosowuje kursy w taki sposób, żeby swoją ofertą skusić lojalnych kibiców polskiej reprezentacji? W końcu w biznesie, o ile nie zabronione, to wszystkie chwyty są dozwolone.

Zakłady bukmacherskie – jak na nich zarabiać?

Podsumowując zagadnienie “zakłady bukmacherskie: jak grać, żeby wygrywać”, przypominamy kilka zasad, które pojawiły się w tekście.

 1. Po pierwsze, interesują Cię tylko legalne zakłady bukmacherskie. 
 2. Po drugie, niezbędne są umiejętności wyliczania prawdopodobieństwa i rzetelna analiza sportowych wyników i strategii trenerskich. 
 3. Po trzecie, znajdź swoją specjalizację i najlepiej w jakiejś niszowej lidze mało popularnego sportu. 
 4. Po czwarte, kieruj się rozumem, a nie sercem, jeśli chcesz liczyć zyski stawiając zakłady bukmacherskie. Ważna jest tu przy okazji znajomość ofert bukmacherów, kursów i bonusów. 
 5. Po piąte – i ostatnie: zachowaj rozsądek i umiar. Brak ostrożności, ryzykanctwo oraz poleganie na intuicji zamiast trzymanie się twardych danych, to pewna ścieżka do przegranej. 

FAQ

Jak wygrywać na zakładach bukmacherskich?

Jeżeli będziesz przestrzegał paru zasad, takich jak: kierowanie się rozsądkiem i zachowanie umiaru, oraz będziesz posiadał umiejętność analizowania i wiedzę z zakresu danej dyscypliny, masz szansę wygrywać na zakładach bukmacherskich. Nie ma jednak na to stuprocentowej recepty.

Gdzie mogę znaleźć pewne typy bukmacherskie?

Możesz spróbować szczęścia na forach dla typerów, lub sam zająć się dogłębną analizą. Pamiętaj jednak, że nawet „pewniaki” mogą zrobić Ci przykrą niespodziankę i się nie sprawdzić.

Czy da się oszukać bukmachera?

Nie. I lepiej nigdy tego nie próbować. To gra nie warta świeczki.