Ranking bukmacherów: e-sport

E-sport zdobywa coraz większe rzesze fanów. Przybyło graczy, którzy zajmują się nim profesjonalnie i niewątpliwie drzemie w nim ogromny potencjał finansowy. Dlatego długo nie trzeba było czekać, aby pojawił się również w ofertach bukmacherskich. Dowiedz się więcej o tym fenomenie czytając nasz ranking bukmacherów: e-sport.

BukmachereSportRynkiBonusObstawiaj!
STSLoL, CS, Call of Duty, Dota 2, StarCraft i inne12, 1X2, handicap liczba map/rund itp.1660 zł
LV BETLoL, Dota 2, Overwatch, StarCraft, Call of Duty i innezwycięzca, gra1, suma gier, mapa1, rundy itp.3353 zł
FortunaLoL, Dota 2 i innezwycięzca, handicap mapy/rundy, liczba map/rund itp.830 zł!

Ranking bukmacherów e-sporty 2022

Niektórzy twierdzą, że e-sport to przyszłość tradycyjnego sportu. Nie wiadomo, ile jest w tym prawdy, ale na pewno cybersport jest bardzo interesującym zjawiskiem i z każdym dniem zyskuje coraz większą popularność. Dlatego też zapewne wzbudził zainteresowanie na rynku bukmacherów. Poniżej przedstawiamy ranking najlepsi bukmacherzy: e-sport, który pomoże Ci się zorientować w ofertach. Pod uwagę braliśmy wybór gier, dostępne rynki i bonusy.

Najlepsi bukmacherzy e-sport – TOP 3 z-b-k.pl

Sport elektroniczny w zaskakującym tempie zdobywa nowe zastępy fanów. Szacuje się, że liczba entuzjastów tego sportu wynosi obecnie 191 mln i stale rośnie. Cyber sporty nie są już “dzikim”, nielegalnym biznesem, ale przynoszącym gigantyczne zyski rynkiem. Bukmacherzy szybko zwęszyli nadarzającą się okazję, aby trochę zarobić i od niedawna, na wielu stronach bukmacherskich można obstawiać e-sport. Jeżeli masz ochotę dołączyć do grona wielbicieli takiej formy rywalizacji, przygotowaliśmy dla Ciebie ranking: najlepsi bukmacherzy e-sport, który pozwoli Ci się zorientować, jaką przygotowali dla Ciebie ofertę. Poniżej zostanie przedstawiony nasz TOP 3 bukmacherów. Przy ocenie poszczególnych propozycji kierowaliśmy się zakresem wyboru proponowanych gier, różnorodnością dostępnych zakładów (rynków) oraz atrakcyjnością bonusów jakie oferuje bukmacher.

Co to jest e-sport?

Czym są tak naprawdę zakłady na e-sport? Dla wielu początkujących graczy cybersport to termin enigmatyczny, który kojarzy się im z hermetycznym środowiskiem geeków, spędzających długie godziny przed ekranami swoich komputerów. Nie do końca mijają się z prawdą, jednak w przeciągu ostatnich lat e-sport radykalnie zmienił swe oblicze. Geek z bladą twarzą i przetłuszczonymi włosami zamienił się w profesjonalistę, nie rzadko otaczanego wręcz  swoistym kultem i zarabiającego spore pieniądze. Dziś sporty elektroniczne mają fanów na całym świecie, ponieważ dostarczają niesamowitych wrażeń i emocji. No i oczywiście aspekt finansowy jest dla wielu bardzo kuszący. Jest to obecnie chyba najszybciej rozwijająca się dyscyplina sportowa na świecie i dlatego zaczęła przyciągać coraz więcej sponsorów, którzy nie szczędzą środków na jej wspieranie. Zobaczymy w przyszłości, czy tak jak niektórzy przewidują, e-sport zrewolucjonizuje rynek sportów i zdeklasuje tradycyjne rozgrywki. Pamiętajmy jednak, że sporty elektroniczne to coś zupełnie innego niż sporty wirtualne. W cyber sporcie zawodnicy grają w gry komputerowe a fani mogą oglądać rozgrywkę online lub na turniejach na telebimach. Wszystko oczywiście dzieje się na żywo. Tutaj nie liczy się wytrzymałość, ale refleks i szybkość. Virtuale, to wzorowane na prawdziwych dyscyplinach, rozgrywki wirtualne generowane przez skomplikowany algorytm. Tutaj nie ma prawdziwych zawodników. W e-sporcie odbywają się turnieje np. Mistrzostwa Świata w League of Legends, które potrafią przyciągnąć przed ekrany komputerów miliony osób z zapartym tchem obserwujących zmagania swoich idoli. Należałoby też wspomnieć o stawkach, o jakie walczą zawodnicy, które potrafią sięgnąć nawet 25 mln dolarów! Zakłady na e-sport dostarczają naprawdę ogromną dawkę emocji dlatego poznaj nasz ranking bukmacherów: e-sport.

STS e-sport

STS e-sport x-kom

STS jako jeden z pierwszych bukmacherów zainteresował się e-sportem i chwała mu za to. Stworzył nawet specjalną podstronę, na której pokazane są kursy właśnie na e-gaming. Jakie gry można tu znaleźć? Nie będzie wielkiego zaskoczenia, bo STS stawia na klasyki cybersportu:

 • Counter Strike
 • League of Legends
 • Call of Duty
 • Dota 2
 • Overwatch
 • Rainbow Six
 • StarCraft 2
 • StrarCraft Broodwar

Trzeba docenić również to, że STS myśli o początkujących graczach. W zakładce ABC gracza znajdziesz szczegółowe wyjaśnienie, jak obstawiać. Najpierw wybierasz typ zakładu, potem dyscyplinę i wreszcie podgrę. Możliwe jest tutaj obstawianie na żywo, jak i przedmeczowe. Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości, klikasz w okienko ZASADY. Tam znajdziesz kolejne wskazówki jak grać. Jeżeli na dobre wkręcisz się w e-gaming, możesz też zajrzeć na blog na stronie STS poświęcony wydarzeniom ze świata cybersportu. Jeżeli chodzi o dostępne rynki, to jest naprawde dobrze. Warto też wspomnieć, że STS podjęło współpracę z czołowymi, polskimi graczami e-gamingowymi. Także nie ma złudzeń, e-sport na dobre wyszedł z podziemia i stał się pełnowprawną dyscyplina sportową.

STS stanęło na wysokości zadania jeżeli chodzi o ofertę e-sportu i dlatego jest tu naszym faworytem. Jeżeli jednak jeszcze Cię to nie przekonało do tego bukmachera, może zrobią to bonusy i promocje, których STS nie żałuje, ale o tym wspomnimy trochę później. No i oczywiście nasz ranking bukmacherów e-sport może pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.

LV BET e-sport

LV BET esport

Kolejnym bukmacherem naszej TOP 3 jest LV BET, który również zauważył ogromny potencjał finansowy i rozwojowy jaki drzemie w e-gamingu i zdecydował się wprowadzić do swojej oferty e-sport. Na LV BET znajdziesz oczywiście najbardziej kultowe gry tj. LoL, ale znajdzie się tu też parę trochę mniej popularnych, co uznajemy jako zaletę:

 • League of Legend
 • Counter Strike go
 • Dota 2
 • Call of Duty
 • Overwatch
 • StarCraft

Jeżeli zbliża się jakiś ważny turniej, bukmacher przygotowuje dla graczy zakłady specjalne i całkiem dobre kursy. Jeżeli chodzi o rynki to jest umiarkowanie. Wybór jest, ale zdecydowanie mniejszy niż w przypadku wiodącego w tej nowatorskiej dyscyplinie STSu. Oczywiście LV BET przyciąga nowych graczy atrakcyjnymi bonusami powitalnymi i innymi promocjami dostępnymi dla stałych użytkowników serwisu.

Fortuna e-sport

Fortuna e-sport kursy

Naszym ostatnim typem jest Fortuna. Co takiego w kwestii e-sportu ten “żółty” bukmacher ma nam do zaproponowania? Jeżeli chodzi o wybór gier do obstawiania, to jest mniej pokaźny. Fortuna proponuje swoim graczom najczęściej Counter Strike, League of Legends i Dota 2. Jest jednak za to opcja wyboru w LoL. Możesz obstawiać w różnych ligach, chociaż nie jest tego tak dużo jak np. na STS:

 • LEC, czyli europejskie rozgrywki (10 drużyn po 18 meczów na sezon)
 • LPL, czyli liga chińska (12 drużyn podzielonych na oddziały po 6 drużyn)
 • LCK, czyli liga koreańska (10 drużyn, które stają ze sobą do walki każda z każdą dwukrotnie)

Jeżeli chodzi o rynki czyli tak zwane podgry to wybór choć standardowy jest w zupełności wystarczający. Możesz tu stawiać na: zwycięzcę, zwycięzcę 1.mapy, handicap mapy, handicap rundy, 1. mapa handicap rundy, ilość map, ilość rund i 1. mapa  ilość rund.

Tak jak pozostali bukmacherzy, również Fortuna stara się przyciągnąć nowych graczy bonusami powitalnymi i innymi promocjami.

Najbardziej popularne gry e-sportu

A teraz może parę słów o dwóch zdecydowanie najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych grach w e-gamingu. Tak jak tradycyjny sport kręci się w wielu krajach wokół piłki nożnej, tak i e-sport ma dyscypliny/ gry, które porywają dosłownie miliony ludzi. Szczególnie dwie z nich warte są wspomnienia, ponieważ stały się one swoistym fenomenem w świecie cybersportu i biją rekordy popularności.

LoL esport

League of Legends, czyli w skrócie LoL, to gra z gatunku multiplayer online battle arena (MOBA) i jest chyba jedną z najpopularniejszych gier w e-sporcie. O skali popularności LoL świadczyć może fakt, że podczas Mistrzostw Świata 7 sezonu ilość oglądających rozgrywkę chwilami sięgała rekordowej liczby 10 mln! Została wypuszczona na rynek 2008 roku i od tej pory zgarnęła już sporo nagród m.in. “Najlepsze wydarzenie e-sportowe” –  League of Legends World Championship w 2018 roku. LoL to klasyczna gra fantasy. Świat, w którym rozgrywa się akcja nazywa się Valoran. W skrócie chodzi o to, że mieszkańcy tej krainy zamiast walczyć w wyniszczających wojnach zaczęli rozwiązywać spory w pojedynkach na arenach. Jakkolwiek naiwnie to nie brzmi, to właśnie ta gra zdobyła tak ogromną popularność, że zagrywają się w nią miliony graczy na całym świecie. Nic dziwnego więc, że znalazła się w ofertach większości bukmacherów i teraz można w końcu nie tylko oglądać zmagania zawodników, ale jeszcze obstawiać i wygrywać.

CS e-sport

Counter Strike to nieco starsza gra, została bowiem stworzona już 1999 roku. Jest to rozrywka  z gatunku first-person shooter, czyli po prostu zwykła strzelanina z perspektywy pierwszej osoby. Walczą tutaj ze sobą dwie drużyny: terroryści i siły specjalne. Gwarantuje sporo emocji i Ci, którzy nie wybawili się za dzieciaka, będą mieć ogromną frajdę: wyścig zbrojeń i demolka. Czego można chcieć więcej. CS podobnie Jak LoL jest niezwykle popularny. Podobno miesięcznie gra w tę grę nawet 10 mln osób! Dlatego też sięgnęli po nią bukmacherzy i jest dostępna w wersji e-sportu na wielu stronach bukmacherskich.

Ranking bukmacherów e-sport

Nasza TOP 3 to oczywiście nie jedyni bukmacherzy, którzy w swojej ofercie posiadają e-sport. Na rynku jest ich sporo. My zdecydowaliśmy się na dodanie do naszego rankingu jeszcze dwóch krajowych bukmacherów: TOTALbet i forBET, którzy, naszym zdaniem wybijają się na tle konkurencji, jeżeli chodzi i e-sport.

e-sport w TOTALbet

Co TOTALbet proponuje zainteresowanym obstawianiem e-sportu? Zaskoczenia w sumie nie ma, bo to znowu klasyka gatunku:

 • Counter Strike
 • League of Legends
 • Overwatch
 • StarCraft
 • Rainbow Six Siege

Za zaletę można uznać czytelność i funkcjonalność tej strony. E-sport jest łatwy do odnalezienia i obstawiania. Co wcale nie jest takie oczywiste, bo są bukmacherzy, którzy e-sport wrzucają do jednego worka ze wszystkim zakładami. Na TOTALbet znajdziesz tzw. szybkie linki, które od razu przekierowuja Cię do poszczególnych turniejów takich jak: European Minor Championship, Americas Minor Championship czy też Asia Minor Championship.

e-sport w forBET

Przyjrzyjmy się teraz, co przygotował dla fanów e-gamingu forBET. Jeżeli chodzi o ofertę gier to znajdziesz tu:

 • Counter Strike
 • League of Legends
 • Call of Duty
 • Overwatch
 • StarCraft2
 • StraCraft Broodwar

Bukmacherów proponujących zakłady na e-sport jest dosyć sporo. Jeżeli nasz ranking: najlepsi bukmacherzy e-sport Ci nie wystarczył, zawsze pozostaje research na własną rękę.

Zakłady na e-sport na smartfony

Większość legalnych  bukmacherów na polskim rynku zapewnia użytkownikom wersję mobilną na telefon. Tak też jest w przypadku e-sportu. Jeżeli nie masz możliwości obstawiać przez komputer lub w punkcie korzystasz po prostu z wersji mobilnej na smartfony.

Bukmachere-sport Androide-sport iOSe-sport mobile
STS

LV BET

Fortuna

Bonusy: e-sport

sts bonus powitalny 1500-zl

Jak każdy szanujący się bukmacher, STS przygotował dla nowych graczy atrakcyjny bonus powitalny do 1500 zł łącznie rozbite na trzy pierwsze depozyty. Oczywiście za uzyskane środki możesz obstawiać e-sport. Oprócz oferty powitalnej, nowi użytkownicy otrzymują w prezencie od bukmachera 100 zł w formie ubezpieczenia na pierwszy zakład. Jeżeli zaprosisz do gry w STS znajomego, każdy z Was dostanie po 50 zł.

STS nie kieruje żadnej z promocji stricte do gracza w e-sport, ale większość bonusów można wykorzystać do obstawiania e-gamingu.

LV BET podobnie jak STS proponuje każdemu pakiet powitalny i trzeba przyznać, że bukmacher wykazał się gestem. Wyjątkowość oferty polega na tym, że LV BET oprócz bonusu 100% od pierwszej wpłaty do 1500 zł, nagradza także drugi depozyt bonusem 50% do 1500 zł. No i oczywiście, dzięki temu, że przejdziesz na stronę buka naszym specjalnym linkiem, otrzymasz freebet 20 zł. Poza tym bukmacher ma dla Ciebie także cashback do 333 zł!

Kod promocyjny LV BET bonus

Oprócz tego pakietu, możesz skorzystać z opcji Bezpieczny Kupon lub Multi Kozak. Bezpieczny kupon można spokojnie wykorzystać na e-sporty, ale na sporty wirtualne już niestety nie.

Fortuna również przygotowała coś dla nowych graczy. Musisz tylko skorzystać z naszego specjalnego linka, który przekieruje Cię na stronę bukmachera i podać nasz kod promocyjny. Dzięki temu możesz w pełni wykorzystać bonus powitalny Fortuny: cashback za 600 zł i do 2100 zł od drugiego depozytu plus 20 zł w punktach Fortuna Klub Plus. Klikając w zakładkę “promocje” przekieruje Cię na stronę gdzie znajdziesz jeszcze więcej promocji: Mistrzostwa Typerów, Wymieniaj punkty na bonusy, promocje online i w punktach.

Ranking bukmacherów: e-sport – podsumowanie

E-sporty to zdecydowanie fascynujące zjawisko. Tysiące widzów zgromadzonych przed telebimami i ekranami komputerów w napięciu śledzi rozgrywki toczące się pomiędzy najlepszymi graczami w Polsce, Europie, czy na świecie. Ta rozwijająca się niezwykle dynamicznie dyscyplina sportu ma ogromny potencjał zmienić oblicze sportu jaki znamy dotychczas. Dodatkowo emocje podkręcają ogromne pieniądze, które się tam pojawiają. Dzięki temu, że cybersporty zawitały na strony naszych rodzimych bukmacherów, polscy gracze mają teraz też szansę doświadczyć ekscytujących wrażeń płynących ze świata sportu elektronicznego.