Twoje zakłady bukmacherskie: boks

Jesteś zagorzałym fanem pięściarstwa, a może i niedzielnym kibicem, ale chciałbyś obstawiać boks? Dobrze trafiłeś, bowiem krok po kroku wyjaśnimy Ci, jak wchodzi w zakłady bukmacherskie boks. Mamy też kilka wskazówek odnośnie typów i kursów na boks!

zakłady bukmacherskie boks

Spis treści:

Zakłady bukmacherskie boks

Szermierka na pięści (tak potocznie nazywany jest boks), to jedna z dyscyplin, które stały u podstaw budowania się branży bukmacherskiej. Oczywiście, od zamierzchłych czasów przyjmowania zakładów tylko w punktach naziemnnych minęło już wiele lat. I choć w międzyczasie pojawiały się głosy o tym, że boks w przeciwieństwie do zakładów bukmacherskich zaczyna umierać, to słowa te nie znajdują odzwierciedlenia w obecnej rzeczywistości.

Jeżeli odwiedzisz dowolne zakłady bukmacherskie, boks od razu rzuci Ci się w oczy. Wszystko dlatego, że zakłady na pięściarstwo cieszą się gigantyczną popularnością, a dyscyplina jest u progu kolejnego rozkwitu. To wszystko powoduje, że warto przybliżyć zasady, według których można stawiać na boks zakłady bukmacherskie. Zapraszamy Cię zatem na nie mniej interesującą, niż 12 rundowa batalia o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej, podróż po obstawianiu pięściarstwa.

Na boks zakłady rób tutaj! – Polecani bukmacherzy

Poniżej sprawdzisz, jaki jest polecany przez nas na boks bukmacher, a właściwie bukmacherzy. Tę listę oparliśmy o nasze zebrane przez lata doświadczenie. Pamiętaj jednak, że ostateczny wybór bukmachera leży po Twojej stronie i nie zawsze jest tak, że najlepszy dla nas bukmacher, będzie też najlepszym dla Ciebie!

STS

STS
Bonus na zakłady
1685 zł

W STS Zakłady Bukmacherskie boks to naprawdę kawał solidnej roboty. Porównać ją można do tego, jak przez lata na światowych linach prezentowali się bracia Kliczko. U tego bukmachera postawisz zakłady na wszystkie najważniejsze walki – także te z udziałem polskich pięściarzy. Poza tym, już po rejestracji STS pozwoli odebrać Ci bonusy na start, a kolejne promocje czekają w trakcie gry.

Fortuna

Fortuna
Bonus na zakłady
630 zł!

Mocne, pięściarskie uderzenie przygotowała także Fortuna. Operator ten oszołomi Cię, ale nie nokdaunem a jakością oferty na boks. Bukmacher pokrywa w swojej ofercie wszystkie najważniejsze pojedynki, ale nie tylko. Poza tym, co naturalne, czekają na Ciebie także ciekawe bonusy na start i kilka tymczasowych promocji. Możliwe, że przy okazji wielkich walk, pojawią się też stricte bonusy na boks.

LV BET

LV BET
Bonus na zakłady
3353 zł

Godne polecenia są także LV BET zakłady bukmacherskie. Boks to może nie oczko w głowie tego bukmachera, ale naprawdę solidna oferta zdarzeń i rynków bukmacherskich. Z myślą o nowych graczach przygotowane zostały bonusy powitalne, a coś dla siebie znajdą także już obecni klienci LV BET.

Inni bukmacherzy na boks

Oczywiście, możesz wybrać zupełnie inaczej. Na polskim rynku bukmacherskim jest coraz więcej operatorów do wyboru. Zanim jednak zarejestrujesz się i po raz pierwszy obstawisz boks, zobacz jak działają kody promocyjne bukmacherów, które są skierowane właśnie do nowych klientów.

Rodzaje zakładów na boks, czyli dostępne rynki bukmacherskie

Nasz poradnik obstawiania boksu byłby niekompletny, gdybyśmy nie przedstawili rodzajów zakładów bokserskich. Jeżeli myślisz, że obstawianie zwycięzcy walki to wszystko, oj to grubo się mylisz. Takie czasy odeszły już do lamusa, a bukmacherzy na przestrzeni ostatnich lat bardzo mocno się rozwinęli. Dlatego, co tu dłużej przedłużać. Zobacz, jakie można stawiać na boks zakłady bukmacherskie.

Obstawianie zwycięzcy walki / remisu

Najbardziej popularne na boks zakłady, to bez dwóch zdań obstawianie zwycięzcy walki. Można pokusić się nawet o postawienie na remis, choć ten w boksie zdarza się dość rzadko i tym samym nie jest specjalnie popularnym wyborem wśród graczy.

Zakłady na zwycięstwo możesz stawiać w dużej mierze przed rozpoczęciem pojedynku, ale co ciekawe, coraz więcej bukmacherów umożliwia graczom obstawiać także boks na żywo – już w trakcie trwania walki.

Typowania zwycięzcy walki nie trzeba zbytnio rozwijać, bo chodzi tutaj po prostu o to, który z pięściarzy wygra. Nie ma znaczenia, czy i ile razy pośle rywala na deski, ile wygra rund, ani tym bardziej to, czy wypadnie mu w trakcie walki szczęka. Liczy się tylko i wyłącznie zwycięstwo ringowej wojny, a więc fakt, którego pięściarza ręka powędruje po walce w górę.

Zakłady na rundy: mniej / więcej

Obstawianie zwycięzcy to nie wszystko, a można nawet rzec, że dopiero początek hazardowej przygody z boksem. Dostępne są też kolejne zakłady bukmacherskie. Boks możesz obstawiać chociażby na ilość rund. Bukmacherzy korzystają tutaj z połówkowej metody. Możesz postawić na przykład, że pojedynek potrwa mniej, niż 6.5 rundy albo też więcej niż 8.5 rundy. Zastanawiasz się po co te połówki? Żeby wyeliminować ryzyko remisu, a więc braku możliwości rozstrzygnięcia takiego zakładu. Gdybyś przykładowo obstawił, że walka Powietkina z Parkerem potrwa mniej niż 10 rund, a zakończyłaby się właśnie w 10 odsłonie, to ani Ty, ani też bukmacher nie wygrałby takiego zakładu.

Gracze korzystają z tego rynku bukmacherskiego zwłaszcza, kiedy dochodzi do pojedynku, w którym chociaż jeden z pięściarzy dysponuje mocnym, nokautującym ciosem. Często więc taki zakład wysyłany jest na walkach królewskiej kategorii wagowej. Chociażby dla pojedynków Deontaya Wildera, który jednym ciosem potrafi powalić przeciwnika na deski i zakończyć walkę. Zakłady na rundy stawiane są też na zupełne przeciwieństwo, a więc wtedy, kiedy zawodnicy nie mają nokautujących ciosów i można być pewnym, że pojedynek zostanie rozstrzygnięty na punkty.

Zakłady na sposób zakończenia walki

Wytypować można także sposób zakończenia walki. I tutaj, gracze mają do dyspozycji cztery różne warianty:

  • Na punkty – czyli wówczas, kiedy pojedynek trwa na pełnym dystansie rund i o zwycięstwie decydują sędziowie punktowi, podejmując jedno- lub niejednogłośną decyzję.
  • KO (tzw. nokaut) – kiedy jeden z pięściarzy upada po ciosie na deski i nie podnosi się z nich lub nie potrafi utrzymać równowagi w momencie, w którym sędzia kończy liczenie od 1 do 10 sekundy. Wówczas pojedynek zostaje przerwany przez sędziego i taki pięściarz przegrywa walkę.
  • TKO (tzw. techniczny nokaut) – przerwanie walki poprzez decyzję sędziego, lekarza lub sekundanta, w momencie, w którym jeden z nich (lub sam pięściarz) dochodzi do wniosku, że zawodnik nie jest w stanie kontynuować pojedynku.
  • Dyskwalifikacja – walka może zakończyć się także dyskwalifikacją. Na przykład wtedy, kiedy pięściarz po otrzymanych ostrzeżeniach, wciąż atakuje rywala ciosami poniżej pasa.

Zakłady łączone

Jeżeli już poznałeś powyższe zakłady bukmacherskie, boks dostępny jest do obstawiania także na rynkach łączonych. Czyli takich, składających się z co najmniej dwóch, przedstawionych już wyżej rodzajów zakładów. Pamiętaj jednak, że zakład taki będzie wygranym tylko wówczas, jeżeli trafisz wszystkie zmienne. Jeżeli trafisz przykładowo tylko zwycięzcę walki, a nie trafisz sposobu rozstrzygnięcia, wygrana nie wpłynie na Twoje konto.

Zwycięzca walki i sposób jej zakończenia

Śmiało możesz u większości bukmacherów typować zwycięzcę walki, a jednocześnie sposób jej zakończenia. Czyli na przykład to, że Deontay Wilder wygra przez TKO lub też, że Tyson Fury wypunktuje swojego rywala (wygrana na punkty).

Zwycięzca walki i runda

Kolejną opcją jest obstawianie zwycięzcy walki i rundy, w której zakończy się pojedynek. Przykładowo: Deontay Wilder wygra w 10. rundzie z Andy’m Ruizem jr.

Zwycięzca walki, runda i sposób zakończenia

Bez dwóch zdań, najbardziej zaawansowane na boks zakłady bukmacherskie to umieszczenie aż trzech zmiennych w jednym typie. Mowa tu o zwycięzcy walki, rundzie oraz sposobie jej zakończenia. Trzeba wycelować w aż trzy zdarzenia! Czyli np: Anthony Joshua wygra w 5. rundzie przez TKO. To prawdziwa gratka dla koneserów pięściarstwa, na której kursy bukmacherskie są najwyższe, ale jednocześnie też wstrzelić się w coś takiego bez fury szczęścia czy fachowej wiedzy, jest niezwykle trudne.

Zakłady specjalne

Obstawianie boksu to także zakłady specjalne. Choć te u polskich bukmacherów spotykane są dużo rzadziej, niż przedstawione wyżej, to jednak nie sposób o nich nie wspomnieć. Tutaj jednak nie przyda Ci się fachowa wiedza, a wszystko raczej opiera się o rozrywkę, niż o prawdziwe sedno obstawiania boksu.

I tak oto, możesz typować chociażby, czy jeden pięściarz ugryzie drugiego (Tyson już to zrobił, ale raczej nie chcielibyśmy, żeby ktoś poszedł w jego ślady), czy będzie podczas pojedynku interwencja lekarza ringowego oraz z takich, nieco normalniejszych zakładów: ile razy dany zawodnik będzie leżał na deskach czy jaki procent skutecznych ciosów wyprowadzi obrońca pasa mistrzowskiego.

Kursy bukmacherskie na boks

Jak widzisz na boks zakłady bukmacherskie to cała plejada ofert i pomysłów, a wszystkiemu oczywiście towarzyszą kursy bukmacherskie. To one determinują, jak szanse obu pięściarzy czy szanse na dane zakończenie pojedynku postrzegają bukmacherzy. Im kurs wyższy, tym oczywiście mniejsze szanse np. na zwycięstwo Wildera z Furym. Kurs oznacza także, ile wygrasz stawiając złotówkę. Jeżeli więc na zwycięstwo Wildera z Furym kurs wynosi 4.20, to stawiając przykładowo 10 złotych, ewentualna wygrana wyniesie 42 złote.

Jak znaleźć najlepsze kursy na zakłady?

boks zakłady

Zanim wyślesz na boks zakłady, spróbuj wychwycić najlepsze kursy bukmacherskie. Czym wyższy kurs, tym oczywiście rośnie potencjalna wygrana. Możesz zasugerować się listą polecanych przez nas bukmacherów na boks, bowiem przy jej tworzeniu pod uwagę wzięliśmy także kursy bukmacherskie. Najlepiej jednak byś sam się przeszedł po stronach kilku operatorów i porównał ich oferty, wybierając najbardziej korzystną.

Boks typy

Pewnie interesują Cię też typy? Boks jest pełnoprawnym członkiem świata hazardu, jeśli tak można to nazwać, a co za tym idzie, gracze bardzo chętnie dzielą się swoimi typami i spostrzeżeniami na różnego rodzaju stronach czy forach dyskusyjnych. Zwróć jednak uwagę na kilka rzeczy.

Choć samo często pięściarstwo jest nazywane dość brudnym sportem, gdzie reguły dyktują promotorzy i stacje telewizyjne, to nie wierz w to, że ktoś ma dla Ciebie 100% pewne typy na boks. Polska scena boksu czy zagraniczne federacje – wszędzie jest sporo nieczystych zagrywek czy kontrowersyjnych werdyktów sędziów. Nie oszukujmy się jednak, że ktoś, kto ustawił walkę bokserską, wypuści do sieci informacje o tym. No way. Dlatego wszystkie typy, oznaczone jako pewniaki traktuj z przymrużeniem oka i to dość mocnym.

Korzystaj tylko ze sprawdzonych stron z typami i przede wszystkim staraj się nie brać pod uwagę typów w stylu “Ruiz wygra, bo tak mnie się wydaje”. Zatem jakie są najlepsze typy? Boks jak każda dyscyplina wymaga sensownej analizy przed walką. I tylko na takie, poparte solidnymi argumentami prognozy bokserskie zwracaj uwagę.

Oczywiście, nikt za Ciebie nie wyłoży pieniędzy u bukmachera i też ewentualnie (oby nie) nie przegra. Dlatego, zawsze stawiaj na boks zakłady bukmacherskie w oparciu o swoją decyzję, a wszelkie typy potraktuj jako sposób na konfrontację ze swoimi typami.

Jakich zakładów na boks NIE robić?

Przede wszystkim nie obstawiaj boksu pod wpływem emocji. Pierwszy z brzegu przykład: Polak powalczy o pas mistrza świata WBC kategorii ciężkiej. Choć doskonale zdajesz sobie sprawę, że jego szanse są nikłe, to jednak obstawiasz na zwycięstwo rodaka, a mało tego, twierdzisz, że znokautuje rywala, podczas gdy na 20 dotychczas stoczonych pojedynków, tylko jeden zakończył przed czasem, a jego obecny rywal, obrońca mistrzowskiego pasa, nigdy nie leżał na deskach.

Dlatego też jeżeli chcesz stawiać zakłady bukmacherskie, boks przed samym typowaniem musi wywoływać w Twojej głowie jak najmniej emocji. Oczywiście, nie jest łatwo zagrać na chłodno, ale przynajmniej staraj się nie myśleć sercem, bo lubisz jednego z pięściarzy albo jest on Polakiem, a rozpatrywać walkę rozumem. Jeżeli szukasz niespodzianki, to uargumentuj ją sobie logicznie, a nie tym, że pięściarz walczy pod biało-czerwoną flagą.