Twoje zakłady bukmacherskie: siatkówka

Czas sprawdzić, na czym polegają zakłady bukmacherskie. Siatkówka nie jest może tak popularna jak piłka nożna, ale także na tę dyscyplinę znajdziesz u bukmacherów szeroką ofertę, więc do dzieła!

Zakłady bukmacherskie: siatkówka
Zakłady bukmacherskie na siatkówkę

Spis treści:

Poradnik na zakłady bukmacherskie: siatkówka

Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie, siatkówka to nie jest ten sport, który znajdziesz na wielkich banerach albo jako pierwszą kategorię na popularnych portalach. Tam króluje oczywiście piłka nożna. Ważne miejsce ma również tenis. Siatkówka wraz ze sportami takimi jak hokej i koszykówka staje się jednak coraz bardziej modna wśród polskich fanów tematu. Możesz być więc pewien, że u praktycznie każdego buka znajdziesz dla siebie zakłady bukmacherskie. Siatkówka polska, europejska i także taka spoza naszego kontynentu coraz częściej gości na popularnych serwisach.

Najlepszy bukmacher do obstawiania siatkówki

Hmm, u kogo powinna być obstawiana siatkówka? Bukmacher nie musi być oczywiście tylko jeden. My wypisujemy w artykule trzy serwisy, które są zaufane i oferują opłacalne bonusy na powitanie. Nie czuj się jednak zobowiązany, aby wybrać tylko jednego buka, tak jak trzeba na początku gry w Pokemony. Możesz również przejrzeć inne serwisy, gdzie jest oferowana siatkówka. Bukmacher to teraz w Polsce modna sprawa i portali z zakładami jest sporo.

Polecamy założyć konto w kilku różnych miejscach, ponieważ każdy serwis oferuje różne kursy i zakłady bukmacherskie. Siatkówka obstawiona w dokładnie ten sam sposób może wyjść Ci na większy plus u tego buka, który postanowił akurat zaoferować na dany mecz wyższy kurs.

Przejdźmy więc do najlepszych legalnych polskich bukmacherów, u których obstawisz na różne sporty. Wśród nich jest oczywiście siatkówka: mecze i turnieje z całego świata.

STS

STS
Bonus na zakłady
1660 zł

Nie wiesz, gdzie zacząć obstawiać Twój ukochany sport, jakim jest siatkówka? Bukmacher STS to naprawdę dobry wybór według aż połowy Polaków, którzy lubią zakłady bukmacherskie. Siatkówka jest u tego buka dostępna nie tylko w postaci polskich lig. Można obstawiać także mecze z innych krajów europejskich, Turcji, Korei Południowej, Brazylii i nie tylko. Dostępna jest oczywiście również siatkówka live.

Z naszym kodem promocyjnym MAXBONUS bonus powitalny to na STS aż do 1640 zł do wykorzystania na siatkarskie zakłady. Jak działają te promocje? Możesz dostać 100% od pierwszego depozytu do 300 zł, 50% do 500 zł i 50% do 700 zł, a także 100 zł ubezpieczenia na pierwszy zakład. Obowiązują oczywiście warunki obrotu, ale są one na STS bardzo przyjazne. Do tego są jeszcze dwa cashbacki po 20 zł, których nie wykorzystasz na siatkówkę, ale pozwolą Ci one wypróbować usługę kasynową i sporty wirtualne bez ryzyka.

Fortuna

Fortuna
Bonus na zakłady
830 zł!

Od Fortuny możesz zgarnąć nawet 2720 zł. Wystarczy, że zarejestrujesz się z naszym kodem promocyjnym, a będziesz kwalifikować się do bonusu 100% do 2100 zł. Do tego dostaniesz również możliwość postawienia zakładu ubezpieczonego na kwotę do 600 zł oraz jeszcze punkty FKP o wartości 20 zł.

Warunek obrotu jest na Fortunie trudniejszy niż na STS i wymaga niestety obstawiania za własną kasę, a nie za bonus, ale darowanemu 2720 zł nie zagląda się w zęby. U bukmachera jest oczywiście dostępna siatkówka – mecze na żywo również! Dostępnych jest mniej krajów niż na STS, ale oferta i tak robi dobre wrażenie. W szczególności cieszy liczba oferowanych rynków, których bywa aż 60+ na mecz, podczas gdy STS i forBET mają ich raczej do 45.

forBET

forBET
Bonus na zakłady
3280 zł

Na forBET czeka na Ciebie naprawdę szeroka oferta, jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie. Siatkówka ma tam sporą reprezentację. Zakres dostępnych krajów oraz rynków jest bardzo podobny do tego, który oferuje STS.

Wpisz nasz kod promocyjny i odbierz od forBET aż trzy różne bonusy: podwyższony do 1200 zł cashback, 30 dni gry bez podatku oraz podwyższony do 2080 zł bonus 100%. Każda z tych promocji ma własne zasady obrotu i odblokowania środków. Szczegóły znajdziesz na stronie bukmachera. My tylko Ci powiemy, że nie są one jakoś bardzo wygórowane, więc z pewnością warto wziąć tego buka pod uwagę.


U którego buka wydaje Ci się najbardziej zachęcająca siatkówka? Bukmacher z najszerszą ofertą pod względem rynków to Fortuna, ale STS i forBET ogólniej oferują więcej meczów. Pod względem oferty powitalnej dla początkujących graczy, najlepszym wyborem jest STS.

Siatkówka: typy

Skoro ma je piłka nożna czy nawet esport, to czemu miałaby ich nie mieć siatkówka? Typy, to podpowiedzi co do tego, w jaki sposób obstawiać mecze. Temat, który rozgrzewa każdego początkującego fana bukmacherki! Czy warto z nich korzystać? Tak samo jak każdy inny popularny sport, siatkówka typy ma przede wszystkim na przeznaczonych do tego stronach internetowych i grupach w mediach społecznościowych. Gracze dzielą się tam swoimi przewidywaniami na nadchodzące spotkania. Niektórzy typerzy mają sporo fanów i pewnego rodzaju renomę, inni dopiero zaczynają albo wrzucają tylko kilka podpowiedzi, po czym zapominają o temacie.

Naszym zdaniem najważniejsze w kwestii typów jest to, że zawsze obstawiasz za własne pieniądze. To Ty bierzesz odpowiedzialność za każdy zakład, więc o ile nikt nie broni Ci inspirować się typerem albo nawet w pełni go naśladować, to musisz pamiętać, że dobre lub złe wyniki odbiją się na Twoich finansach, niczyich innych! Sugerujemy więc sporą dozę podejrzliwości. Zanim zaczniesz naśladować danego typera, sprawdź, od jak dawna wrzuca on swoje przewidywania i jak często trafia. Wczytaj się także w jego analizy, Zawsze możesz wykorzystać fragmenty publikowanych przewidywań po to, aby dojść do własnych wniosków!

Rodzaje zakładów – rynki bukmacherskie na siatkówkę

Zakłady na siatkówkę - bukmacherzy i rynki zakładów
Przed stawianiem zakładów, poznaj rynki bukmacherskie!

Każde hobby wymaga trochę wiedzy, również zakłady bukmacherskie! Siatkówka ma swój własny regulamin odmienny od pozostałych dyscyplin, więc posiada też zestaw specyficznych rynków, na które można postawić.

Czym wyróżnia się siatkówka? Mecze są podzielone na sety, których może być maksymalnie pięć. (A nie na połowy, kwarty czy sety i gemy). Wygrywa drużyna, która jako pierwsza wygra trzy sety. W pierwszych czterech setach zwycięża ta ekipa, która jako pierwsza osiągnie poziom 25 punktów, przy czym gra jest kontynuowana, dopóki nie uda się osiągnąć dwupunktowej przewagi. Jeśli do niego dojdzie, piąty set rozgrywa się do piętnastu punktów. Na boisku przebywa jednocześnie sześciu zawodników z każdej drużyny.

Zwycięzca meczu

To najbardziej typowe zakłady bukmacherskie. Siatkówka, jak opisaliśmy powyżej, ma mecze do trzech setów. Musisz więc po prostu wytypować, która drużyna jako pierwsza wygra te trzy sety, a co za tym idzie całe spotkanie. Tego rodzaju obstawianie opłaca się najbardziej wtedy, kiedy mierzą się ze sobą zespoły o porównywalnym poziomie umiejętności. Jeżeli mecz ma oczywistego faworyta, to kurs na niego będzie pewnie bardzo niski. No chyba, że poprawnie obstawisz wygraną słabszej ekipy, wtedy może wyjść Ci na spory plus siatkówka. Bukmacher płakał, jak wypłacał!

Liczba setów

Całkiem popularne są również te obstawiane na liczbę setów zakłady bukmacherskie. Siatkówka może tu zostać porównana do piłki nożnej, w której całkiem popularne jest stawianie na liczbę goli. Tego rodzaju zakład możesz postawić wtedy, kiedy nie jesteś pewien, kto wygra mecz, ale czujesz, czy dojdzie do pogromu, czy niekoniecznie. Grają faworyt i słabsza drużyna i Ty uważasz, że ci drudzy wyszarpią przynajmniej jednego seta? Wtedy możesz postawić na przykład na to, że w meczu będzie więcej niż 3,5 seta.

Liczba punktów w meczu

Ten rynek jest podobny do poprzedniego, tylko opiera się na liczbie punktów, a nie liczbie setów. Te dwie zmienne są oczywiście od siebie zależne, ale mecz może się ułożyć w bardzo różny sposób. Zasada jest taka, że jeśli gra jest wyrównana, pada zwykle więcej punktów: sety kończą się takimi wynikami jak 25:23 czy 28:26. Jeżeli natomiast jedna z drużyn dominuje drugą, może się skończyć 25:10 czy 25:14, co siłą rzeczy sprawia, że ostatecznie w meczu pada mniej punktów.

Który gracz więcej punktów

Żaliński z Olsztyna czy Szerszeń z Suwałk? Sacharewicz z Lubina czy Crer z Gdańska? Gdy rywalizują ze sobą ekipy, pojawiają się niegdyś tego typu zakłady bukmacherskie. Siatkówka to sport, w którym punktów pada całkiem sporo i liczby wykręcane przez zawodników mogą w dużym stopniu różnić się między meczami. Jeśli śledzisz formę ulubionych graczy, możesz postawić, któremu z nich pójdzie lepiej w danym spotkaniu.

Gracz więcej/mniej punktów

W tym rynku jeszcze prostsza jest do zrozumienia siatkówka. Bukmacher wystawia po prostu linię graniczną na liczbę punktów, którą zdobędzie gracz w meczu. Na przykład: czy w meczu Gdańsk – Lubin Halaba zdobędzie więcej punktów niż 16.5 czy może mniej? To również odpowiednie dla fanów poszczególnych zawodników zakłady bukmacherskie. Siatkówka jest tu nawet prostsza do analizy niż w przypadku poprzedniego rynku, bo liczy się jakość występu jednego gracza, a nie porównanie dwóch siatkarzy.

Handicapy

Handicap, czyli swego rodzaju “fory”, pozwalają wycisnąć lepsze kursy ze zwycięstwa faworyta. W meczu typu Czarni Radom – ONICO Warszawa kursy na tych drugich są zwykle śmiesznie niskie, co oznacza, że w zasadzie nie opłaca się obstawiać. W chwili pisania tego artykułu wynosiły na przykład 1.15.

Wszystko zmienia się jednak wtedy, kiedy odejmiemy faworytowi trochę punktów czy też set albo dwa – oczywiście na potrzeby zakładu. Na przykład kurs na wygraną Warszawy z handicapem (-2.5) wynosi już 2.15, co jest całkiem opłacalne do postawienia – oczywiście jeśli wierzysz, że skończy się wynikiem 0:3 dla stołecznej drużyny, bo tak dobra jest ich siatkówka! Bukmacher oferuje handicapy na większość znaczących meczów, więc warto się zainteresować tym rynkiem.

Dokładny wynik

Kiedy chodzi o piłkę nożną, zwykle nazywamy loterią tego typu zakłady bukmacherskie. Siatkówka rządzi się jednak nieco innymi prawami, bo tutaj nie mogą paść wyniki typu 3:7 albo 2:2. Zakres możliwych rezultatów jest ograniczony do 3:0, 3:1, 3:2, 2:3, 1:3 i 0:3, co oznacza, że postawienie na dokładny wynik może się niekiedy okazać opłacalne. Bycie łatwiejszą do obstawiania od piłki nożnej nie oznacza jednak w żadnym sensie, że łatwa jest pod tym względem siatkówka. Bukmacher niejednokrotnie obławia się na graczach, których udaje się skusić na wysoki kurs zakładu “dokładny wynik”. Nie radzimy inwestować tu większych kwot!

Kursy bukmacherskie na mecze

Na czym polegają całe te kursy? Bez tej wiedzy byłoby Ci trudno obstawiać zakłady bukmacherskie! Siatkówka działa pod względem kursów tak samo jak wszystkie pozostałe sporty, więc plus jest taki, że jak już raz zrozumiesz temat, to będziesz mógł spokojnie obstawiać dowolną dyscyplinę.

Jak działają kursy?

Najprostsza zależność co do działania kursów bukmacherskich jest następująca:

  • Im wyższy kurs, tym wyższe ryzyko, ale także wygrana.
  • Im niższy kurs, tym niższe ryzyko, ale także wygrana.

Wyobraź sobie na przykład, że zbliża się mecz: polska siatkówka kontra, hm… kambodżańska. Jest niemal pewne, że wygrają nasi, więc kursy mogą wyglądać tak: Polska 1.04, Kambodża: 15.00. Jeśli jednak grałaby Polska z Brazylią, na Polskę mogłoby być już 2.50, a na Brazylię 1.50. Jak widzisz kursy w oczywisty sposób łączą się z tym, kto jest faworytem danego spotkania i jak bardzo różni się prezentowana przez dwie strony siatkówka. Bukmacher jest praktycznie pewny wygranej Polski nad Kambodżą, natomiast w kwestii meczu Polska – Brazylia waha się sporo mocniej.

Jak obliczyć wygraną z zakładu?

Potencjalna wygrana zawsze będzie się pokazywać na kuponie. Ogólna zasada jest natomiast taka:

Twoja wygrana = (Kwota zakładu x 0.88) x Kurs

Mnożnik 0.88 wynika z podatku 12%, który jest pobierany automatycznie od stawki zakładu. Jeśli wygrasz 2280 zł z jednego kuponu, będziesz musiał także oddać dodatkowe 10% podatku od wysokich wygranych.

Jakich zakładów unikać?

Aby obstawiać zakłady bukmacherskie – siatkówka, piłka nożna czy bierki, nieważne – trzeba oczywiście podjąć pewnego rodzaju ryzyko. To jednak oczywiste, że każdy chce je minimalizować, aby nie stracić zainwestowanych środków. Poniżej wypisujemy kilka rad, dzięki którym zmniejszysz prawdopodobieństwo szybkiego pozbycia się wpłaconego depozytu:

  • Nie obstawiaj zakładów AKO – a przynajmniej nie za duże pieniądze. Jeśli już naprawdę chcesz podbić kurs, łącz ze sobą wydarzenia po dwa. Im więcej selekcji na kuponie, tym bardziej imponująca robi się wygrana, ale tego typu zakłady naprawdę trudno wygrać. Nie byłoby niczym nietypowym przegrać pod rząd 100 taśm, czyli bardzo długich kuponów.
  • Nie wierz zanadto w faworytów. Owszem, są silni, właśnie dlatego nazywamy ich faworytami, swoje potężne ekipy ma tak jak każda inna dyscyplina także siatkówka. Typy bardzo łatwo publikować na zasadzie “zawsze wygra faworyt”. Tak się jednak przecież nie dzieje! Regularnie przydarza się, że dobra drużyna ma słaby dzień i daje się ograć. Zawsze musisz mieć świadomość, że może paść na tę kolejkę, w której Ty akurat postawiłeś grubą kasę.
  • Siatkówka live to świetna zabawa do obstawiania, szczególnie jeśli masz dostęp do transmisji na żywo. Pamiętaj jednak, że nie jesteś na hali, na której jest rozgrywana ta siatkówka – bukmacher zdobywa informacje szybciej niż Ty i może zmieniać kursy w oparciu o coś, czego Ty nie wiesz. Weź na to poprawkę.

Zakłady bukmacherskie siatkówka: Polska, Europa, Świat

Nietrudno zrozumieć, czemu dla wielu osób ulubiony sport to siatkówka! Bukmacher również ma tego świadomość, więc możesz się spodziewać wielu ciekawych rynków do obstawiania. Najlepiej reprezentowana jest oczywiście polska i dotyczące rodzimych lig zakłady bukmacherskie. Siatkówka z innych krajów również często się jednak pojawia. Popularne są także rozgrywki klubowe takie jak Liga Mistrzów. Na pewno nie będziesz się więc nudził. Do tego dochodzą akcje promocyjne i bonusy, jest co robić. Trzymamy kciuki za Twoje zakłady bukmacherskie, siatkówka już czeka!