Twoje zakłady bukmacherskie: żużel

Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie, żużel podobnie jak inne popularne dyscypliny jest dostępny do obstawiania u polskich bukmacherów. Sprawdź, jak wygląda ich oferta i gdzie znaleźć typy – żużel też ma fanów, którzy je publikują!

Zakłady bukmacherskie – żużel pod lupą

Zakłady bukmacherskie - żużel
Kursy na żużel w STS z dnia 11.03.2020.

Żużel to w Polsce prawdziwy fenomen. W sezonie 2019 przed telewizorami oglądało te sportowe zmagania niemal 8 milionów ludzi, a popularność dyscypliny wciąż rośnie, mimo że nie we wszystkich krajach cieszy się ona tak dużym zainteresowaniem. 

Trudno się więc dziwić, że największe polskie serwisy do obstawiania regularnie oferują na zwany po angielsku speedwayem sport zakłady. Żużel, czyli motorowe wyścigi po owalnym torze na specjalnie przygotowanych pojazdach, wzbudza tak duże emocje, że byłoby strzałem w stopę nie zaoferować zakładów dla fanów tej dyscypliny!

Gdzie robić zakłady bukmacherskie na żużel?

Gdzie można obstawiać żużel online? My polecamy Ci poniższych trzech bukmacherów. Każdy z nich jest zaufaną firmą i do tego ma opłacalny bonus powitalny. Każdy ma też oczywiście zakłady bukmacherskie – żużel i nie tylko!

 1. STS

  60 zł jako ekstra
  125 zł bez ryzyka
  Bonusy za wpłaty do 1500 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Każdy z bonusów w pakiecie powitalny podlega innym warunkom i zasadom. Sprawdź regulamin! Pełen reg
 2. Fortuna

  Cashback do 600 zł
  30 zł w punktach FKP bez depozytu
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Na każdy z bonusów w pakiecie przypadają osobne zapisy regulaminu. Sprawdź warunki bonusów! Pełen reg
 3. Superbet

  Bonus 100% do 200 zł
  Zwrot do 3500 zł
  Freebet 34 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Każdy z bonusów obejmuje osobny regulamin i wymagania. Sprawdź zasady bonusów! Pełen reg

Co sądzisz o bonusach bukmacherskich, które mają do zaoferowania najlepsi polscy bukmacherzy? Pamiętaj, że uzyskasz tak wysoki bonusy tylko wtedy, jeżeli wpiszesz podczas rejestracji nasz kod promocyjny! Lepiej nie zapomnij o kodzie i bonusie. Dzięki nim będziesz mieć więcej środków na zakłady na żużel (lub inne dyscypliny, jeśli lubisz obstawiać coś jeszcze).

Typy – żużel

Typy na żużel
Kursy na żużel w Fortunie z dnia 11.03.2020.

Oczywiście istnieją na żużel typy bukmacherskie, podobnie jak w przypadku innych dyscyplin, w internecie można znaleźć wypowiedzi fanów dzielących się swoimi przewidywaniami. Znajdziesz je na przykład w mediach społecznościowych, na forach tematycznych oraz na specjalnych stronach internetowych przeznaczonych specjalnie na typy. Żużel to nie jest tam oczywiście jedyny sport, większość źródeł jest wręcz zdominowana przez piłkę nożną.

Czy wystawiane na typy (żużel czy inna dyscyplina) są godne zaufania? Oto kilka naszych porad:

 • Poważnie przemyśl decyzję o płaceniu typerowi jakichkolwiek pieniędzy. Praktycznie zawsze okazuje się to nieopłacalne.
 • Zawsze odczytuj typy bukmacherskie jako porady, a nie pewniaki. Pewnych informacji o przyszłych wydarzeniach nie ma nikt!
 • Czytaj przewidywania i uzasadnienia kilku typerów i wypracuj sobie własną opinię na temat tego, co wydarzy się Twoim zdaniem.
 • Pamiętaj, że obstawiając zakład, ryzykujesz własnymi pieniędzmi, a nie kasą należącą do typera. Dlatego sam musisz w pełni zgadzać się ze stawianym kuponem.

Jak dobrze robić zakłady na żużel?

Jak mądrze obstawiać zakłady bukmacherskie? Żużel nie różni się tu od innych dyscyplin pod względem podstawowych zasad.

 1. Zawsze miej wyznaczony budżet i się go trzymaj.
 2. Dobrze obstawiać za stawki nie wyższe niż 10% budżetu, aby nie stracić całej kasy po kilku nieudanych zakładach.
 3. Na bieżąco śledź terminarz rozgrywek oraz informacje o poszczególnych drużynach i graczach. Nie chcesz przegapić na przykład zastępstwa ze względu na kontuzję.
 4. Czytaj wypowiedzi ekspertów, ale samodzielnie je analizuj i podejmuj własne decyzje.
 5. Stawiaj raczej zakłady pojedyncze lub podwójne – AKO są bardzo ryzykowne.
 6. Kiedy obstawiasz polski żużel, nie kieruj się emocjami co do ulubionej drużyny, myśl logicznie.

A jak wyglądają konkretnie zakłady bukmacherskie? Żużel ma oczywiście swój własny zestaw rynków, jakie pojawiają się zazwyczaj na wyścigi odbywające się dla tej dyscypliny. Oto kilka przykładowych popularnych zakładów, na które możesz obstawiać. Często pojawiają się także na żużel typy bukmacherskie dla tych kategorii.

 • Zwycięzca indywidualnego wyścigu – tutaj musisz ocenić, kto wygra w konkretnym wyścigu, liczą się więc nie tylko umiejętności, ale także forma danego dnia.
 • Klasyfikacja końcowa – ten rynek polega na określeniu, czyim zwycięstwem zakończony się cały sezon.
 • Klasyfikacja końcowa H2H – tutaj natomiast obstawia się na to, który z dwóch konkretnych graczy zakończy sezon na wyższym miejscu.

Oczywiście na tym nie koniec. Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie, żużel ma także różne inne rynki. Wszystko zależy od kreatywności buka!

Polski żużel a polscy bukmacherzy

Pewnie słyszałeś, że co roku odbywa się teraz w Polsce żużel na narodowym? Przywilej ścigania się na warszawskim stadionie mają uczestnicy emocjonującego konkursu Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Popularność tej imprezy rośnie także wśród bukmacherów. Możesz być pewien, że na największych serwisach znajdziesz zakłady na klasyfikację końcową oraz H2H.

Czy warto obstawiać zakłady bukmacherskie – żużel i inne wyścigi

Rynki, zakłady, typy… Żużel ma tego więcej i więcej wraz ze zwiększającą się popularnością. Jeśli zawsze wiesz, jak wygląda dla Twojej ulubionej ligi żużel tabela i nie możesz się doczekać kolejnego wyścigu, to czemu by nie dodać oglądaniu emocji poprzez postawienie kuponu? 

To, czy warto obstawiać, jest kwestią osobistą. Nie możesz oczywiście liczyć na to, że z dnia na dzień staniesz się guru obstawiania za wielkie pieniądze. Naszym zdaniem warto jednak postawić czasem kupon po to, aby sprawdzić swoją żużlową intuicję, a może także wygrać trochę dodatkowej kasy. My polecamy trzech sprawdzonych bukmacherów, których podaliśmy w tabeli na początku tego artykułu. Jeżeli zdecydujesz się na zabawę w zakłady na żużel, to cóż, pozostaje nam trzymać kciuki i życzyć dobrej zabawy!