Zakłady na dart

Wydawałoby się, że zakłady na dart (czyli popularne rzutki) będą obejmowały jakieś barowe mistrzostwa New Jersey. Tymczasem obstawianie dartów to znacznie, znacznie więcej!

Zakłady na dart
Jak robić zakłady na dart?

Po co robić zakłady na dart?

Ok, może dart nie jest szczególnie rozpieszczane w mediach, ale ma doprawdy potężną bazę fanów i zawodników – zarówno amatorów, jak i zawodowców. W Polsce scena rzutkowa nie jest jeszcze tak rozwinięta, jak na Wyspach Brytyjskich, Skandynawii lub Stanach Zjednoczonych, więc bukmacherzy będą wystawiali zakłady na turnieje dartów przede wszystkim w tamtych rejonach. I nie daj się zwieść błędnej opinii, że rzutki to taka tam gra barowa. Od tego się zaczęło, owszem. Ale jeśli nie siedzisz w temacie, to lepiej usiądź, zanim się zagłębisz w ten sport, bo zwali Cię on z nóg!

Serio? Dart to sport?

A pewnie. Specyficzny, jak np. esport, ale jednak sport. Chociaż w odróżnieniu od tego, do czego przyzwyczaili nas klasyczni atleci dopingowani na stadionach, tutaj nie liczy się aż tak bardzo wyborowa sprawność fizyczna. Zawodnicy dart muszą natomiast cechować się żelazną psychiką oraz precyzją rzutu. Tylko tyle i aż tyle!

Jak obstawiać dart? Zakłady bukmacherskie (nie) pobłażają!

W zakładach bukmacherskich nie ma miejsca na darowanie błędów – albo postawisz dobrze, albo źle. Albo dostaniesz wygraną za kupon, albo kasa przepada. Nic pomiędzy…

Chyba że korzystasz z bonusu bukmacherskiego! Polscy operatorzy dają doprawdy całe mnóstwo okazji, aby zabezpieczyć się przed kompletną porażką, więc zaczniemy nasz poradnik od przedstawienia Ci, gdzie najlepiej zacząć obstawianie dart. Zakłady bukmacherskie w poniższej tabeli są oczywiście legalne!

Dart – zakłady na startBonus na dartGraj!
STS100 zł cashback
300 zł bonus 100%
500 zł bonus 50%
700 zł bonus 50%
60 zł misje STS
LV BET20 zł freebet
100% do 1500 zł
50% do 1500 zł
333 zł cashback
PZBuk50 zł freebet
1000 zł cashback

Nie będziemy Ci tutaj przynudzać opisami tych bukmacherów. Napiszemy tylko krótko, dlaczego warto od nich zacząć zakłady na rzutki, a jeśli zachcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty bukmacherskiej lub bonusów, to zamieściliśmy poniżej także odnośniki do recenzji.

STS

Czołowy operator polskiej bukmacherki, u którego znajdziesz chyba wszystko, co zechcesz obstawić, w tym turnieje dart. Zakłady i kursy są tutaj bardzo ciekawe, a i nie brakuje bonusów do wykorzystania na rzutki! Zdecydowanie numer jeden, jeśli chodzi o poszukiwania dobrej oferty!

 1. STS

  60 zł jako ekstra
  100 zł bez ryzyka
  Bonusy za wpłaty do 1500 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Każdy z bonusów w pakiecie powitalny podlega innym warunkom i zasadom. Sprawdź regulamin! Pełen reg

LV BET

Solidna marka, która ma wiele do zaoferowania: od zakładów na wielkie wydarzenia, przez niszowe dyscypliny sportowe, aż po atrakcyjne promocje na zakłady. Darts oczywiście mieści się w zakresie ofertowym LV BET, więc zachęcamy do sprawdzenia!

 1. LV BET

  Freebet 20 zł
  Bonusy do 3333 zł
  Bez podatku +14%
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Dla każdego z bonusów przewidziano inne zasady i warunki. Sprawdź regulamin bonusów zanim zabierzesz się do gry! Pełen reg

PZBuk

PZBuk, czyli Polskie Zakłady Bukmacherskie. Ale spokojnie, znajdziesz tutaj ofertę nie tylko na wydarzenia sportowe z Polski! Obstawiaj turnieje dart przedmeczowo i na żywo, korzystaj z promocji i bonusów do kupienia ze Sklepu Gracza!

 1. PZBuk

  Cashback 1000 zł
  Freebet 50 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Zwrot i darmowy zakład są zwolnione z warunku obrotu! Pełen reg

Skuteczne zakłady bukmacherskie: dart / rzutki

Jeśli chcesz robić zakłady na rzutki, to musisz wiedzieć, że nie wystarczy rzut oka (hehe) na tabelki ze statystykami i już wiesz, kto wygra. Dart to dyscyplina znacznie bardziej złożona!

Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje odnośnie tego, jak przygotować się do obstawiania turniejów dart. Żadnego z czynników nie można lekceważyć, więc jeśli chcesz skutecznie obstawiać rzutki, weź sobie poniższe rady do serca.

Informacje o zawodnikach

Jeżeli chcesz skutecznie obstawiać darty, nie ma wyjścia: musisz na bieżąco monitorować wszystkie, nawet te mniej medialne, a bardziej lokalne spotkania. Nie chodzi oczywiście o to, by oglądać każdy mecz, który dzieje się na świecie (nie starczyłoby Ci na to życia), ale koniecznie obserwuj statystyki, ligowe tabele itd.

Co także ważne, sprawdzaj sobie kto, gdzie i jak sobie ostatnio poradził. Dzięki temu lepiej ocenisz, w jakiej formie jest zawodnik.

Ranga turnieju

Wynik wynikowi nierówny i warto o tym pamiętać nie tylko w przypadku zakładów na darty. Pamiętaj, że zawodnicy, którzy zwykle rezerwują sobie miejsca u szczytu podium mogą odpuścić sobie wysiłek podczas spotkań niższego szczebla, aby zachować siły na nadchodzący turniej wielkiej wagi. Co prawda nie jest to rzecz aż tak widoczna jak na przykład w tenisie albo piłce nożnej (w której topowa drużyna gra na totalnym rozprężeniu ławką rezerwowych), jednak nie ma co lżyć na gigantów dyscypliny jeżeli nie wygrywają w Powiatowym Turnieju Wałkowic Górnych.

Bywają też inne przypadki; są tacy gracze, którzy zdecydowanie lepiej czują się na małych turniejach i to na nich występują lepiej, a w świetle jupiterów i kamer potwornie się spinają i nie potrafią zaprezentować od najlepszej strony. Zawody w dart mają bowiem to do siebie, że nastawienie psychiczne i przygotowanie mentalne mają ogromne znaczenie w grze.

Styl gry

Znajomość stylu gry ma szczególne znaczenie jeśli robisz zakłady na żywo w dart. Dlaczego? Bo wyobraź sobie sytuację, w której widzisz już na początku rozgrywki, że zawodnik strzela rzutkami niczym wyborowy snajper, więc stawiasz na niego. Ale nie wiesz, że z drugiej strony jego przeciwnik jest z tych, którzy zaczynają swoją grę wolno i na luzie, a rozkręca się z czasem, czym wyprowadza z równowagi rozpędzonych rywali.

To oczywiście dość jaskrawy przykład, ale chyba wystarczająco obrazowy, prawda? W zakładach na żywo trzeba podejmować decyzje szybko, ale jednocześnie na chłodno. Jeśli nie znasz technik, strategii i stylu gry zawodnika, możesz nadziać się na niezłą minę!

Zakłady przedmeczowe a zakłady na żywo. Które lepsze?

Która z opcji ma więcej sensu przy obstawianiu turniejów w rzutki: zakłady przedmeczowe (tzw. prematch), czy na żywo? Odpowiedź jest prosta: każda! Wszystko zależy od tego, jak dobrze znasz się na bukmacherce i rzutkach.

Co do zasady, za zakłady na żywo powinni się brać raczej Ci, którzy znają się już na bukmacherce i dartach wystarczająco dobrze, aby śmigać kupony live. Tutaj liczy się szybkie podejmowanie decyzji, strategia i solidna wiedza. Przy zakładach przedmeczowych masz sporo czasu na namysł, rozeznanie i poszukanie typów.

A skoro o typach mowa.

Czy warto czytać typy na dart?

Skuteczne typowanie dart nie jest prostą sztuką dokładnie tak samo, jak nie jest wcale takie proste skuteczne typowanie piłki nożnej albo tenisa ziemnego. Są oczywiście przypadki, w których zwycięzca meczu będzie oczywisty, ale zazwyczaj trzeba się nieco bardziej nagimnastykować, aby zdecydować, jak zakończy się spotkanie.

Ile więc są warte typy na rzutki? Wszystko zależy od źródła i od samego typera, który pisze swoje prognozy. Internet niestety roi się od oszustów i Januszy bukmacherki, którzy będą wypisywać banały albo doradzać obstawianie kompletnie przypadkowych wyników tylko po to, aby wyłudzić od Ciebie pieniądze albo zwyczajnie zwrócić na siebie uwagę.

Typy na rzutki tylko ze sprawdzonych stron

Zanim zmarnujesz czas na czytanie głupot, rozejrzyj się po całym serwisie, który oferuje typy na darty. Zwróć szczególna uwagę na to, jakiego rodzaju treści oferuje oraz na jakiej zasadzie dodawane są typy i czy publikujące je osoby są w jakikolwiek sposób weryfikowane. Kto pilnuje prawidłowości i błędów?

Kim jest Twój typer?

W internecie możesz być każdym, ale ta sama zasada działa także w drugą stronę. Przecież każdy może napisać typy na piłkę nożną i podpisać się jako Tomasz Hajto, prawda? Dlatego też sprawdzaj, kim są typerzy, na których trafiasz, jaka jest historia skuteczności ich typów oraz (jeśli to możliwe) co sądzą o ich prognozach inni.

Dlaczego zakłady na dart są popularne w Polsce?

Skoro na wstępie napisaliśmy, że rzutki są w Polsce bardziej kojarzone z “przegrany stawia kolejkę”, a profesjonalne turnieje to raczej zagranica, to po co cały ten poradnik, jak obstawiać dart? Z prostej przyczyny: chociaż serwisy sportowe skupiają uwagę na bardziej klasycznych sportach typu piłka nożna, czy koszykówka, profesjonalne rzutki są wśród Polaków bardzo popularne! Zakłady na dart zajmują stałe miejsce w repertuarze bukmacherów, więc warto się zakręcić wokół tego tematu!