Zakłady na pogodę – ściema, czy pozycja na kuponie?

Bukmacherzy mają kreatywne pomysły. Dostępne są u nich nawet zakłady na pogodę! Czy rzeczywiście warto to obstawiać? Postanowiliśmy zobaczyć, gdzie jest możliwe obstawianie pogody. Poniżej przedstawiamy przykładowe typy i sprawdzamy czy to się może opłacać.

Zakłady na pogodę na Twoim kuponie

Zakłady na pogodę stały się bardzo popularne u bukmacherów poza granicami naszego kraju. W Wielkiej Brytanii stały się ewenementem i inni chętnie podpatrzyli ten pomysł. Kupony bukmacherskie nie zawierają już wyłącznie wydarzeń sportowych, ale obejmują zdarzenia na wiele różnych dziedzin życia codziennego. Również w Polsce możesz już obstawiać zakłady niesportowe. Gracze nie raz typowali już politykę, wydarzenia w swoich ulubionych serialach, a teraz także i pogodę.

Warunki atmosferyczne nie muszą być skomplikowane do obstawiania, ale warto pamiętać, że nawet synoptycy mogą się mylić. Ile razy sprawdzałeś prognozę pogody, a w rzeczywistości okazywała się ona nietrafiona? Zwłaszcza w naszym klimacie jest to zmienna pogoda. Zakłady bukmacherskie mogą więc pomóc doświadczyć niezłej rozrywki w obserwowaniu tego co się dzieje za oknem. Bukmacherzy postanowili wyciągnąć rękę do tych, którzy chcieliby z nimi się o to założyć i dzięki temu umożliwili im obstawianie pogody. Najlepsze jest to, że polscy legalni bukmacherzy też dają taką opcję!

Gdzie można robić zakłady na pogodę?

BetFan

78/100
  • Legalny bukmacher UK
  • Sprawdzone i zweryfikowane 28/09/2022
  • Warto mieć oko

Mocny zawodnik!

Kod promocyjny MAXPROMO, dopakowana oferta powitalna i szeroki zakres zakładów bukmacherskich. Nam to pasuje!

Bukmacher BetFan jest klasycznym przykładem tego, gdzie można robić zakłady na pogodę. To właśnie tam znajdziemy najrozmaitsze zakłady niesportowe, ponieważ jest osobny dział o nazwie “rozrywka”. Obok geopolityki, szeroko pojętego showbiznesu i propozycji związanych z premierami gier komputerowych lub transferami zawodników znajdziemy tam zakładkę “pogoda”  To tam należy szukać proponowanych typów pogodowych, a kursy mogą was ciekawie zaskoczyć. Do tego warto pamiętać, że kod bonusowy BetFan uprawnia gracza do skorzystania z ulepszonej oferty powitalnej. U tego bukmachera znajdziesz dedykowane miejsce na obstawianie pogody. A jest inna metoda na takie zakłady, jeśli nie masz konta w BetFan? Oczywiście, że tak!

Custom bet, czyli Twój własny zakład na pogodę

Na polskim rynku sporym zainteresowaniem cieszy się “Custom Bet”. Pozwala on stworzyć graczowi autorską propozycję zakładu, na który bukmacher wystawi kurs w swojej ofercie i umożliwi jego obstawienie. Flagowym produktem Custom Bet stał się u bukmachera eWinner. To tam zyskał na rozpoznawalności i gracze coraz częściej zaczęli składać swoje propozycje zdarzeń. Jak można się łatwo domyślić, najwięcej z nich dotyczy piłki nożnej, ale przecież już ustaliliśmy, że kupony bukmacherskie mogą zawierać także zakłady niesportowe. Dlaczego więc nie zaproponować własne zakłady na pogodę? Analitycy na pewno rozpatrzą i takie wnioski, więc jak najbardziej można spróbować.

Oczywiście trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem, aby skorzystać z tej opcji. Należy podać swój adres e-mail i informację dotyczące wydarzenia, o które chcemy się założyć. Najczęściej chodzi o datę meczu, walki itp. wraz z nazwą zawodów i opisem zakładu. W przypadku pogody najlepiej będzie określić konkretny dzień, tydzień lub miesiąc, którego warunki atmosferyczne chcemy obstawić. Po wysłaniu naszego zgłoszenia bukmacher ma czas na rozpatrzenie propozycji i ewentualne wystawienie kursu na takie zdarzenie w swojej ofercie. Decyzja powinna zapaść stosunkowo szybko, bo już tego samego lub następnego dnia. Jeśli proces przejdzie po naszej myśli, możemy zwyczajnie obstawić zakład na stronie lub w aplikacji bukmacherskiej.

Oprócz eWinnera podobną praktykę stosuje wspomniany już BetFan. Tam mamy do czynienia z tzw. “My BET”, którego zasady działania są identyczne, jak w przypadku Custom Beta. Choć inni bukmacherzy nie zdecydowali się na stworzenie osobnej zakładki dedykowanej wymyślonym zakładom, to nie znaczy, że i tam nie ma takiej możliwości. Również Fortuna, Noblebet, forBET, Superbet czy LV BET przyjmą proponowane zdarzenie, jeśli sensownie zgłosimy je w formularzu kontaktowym. Niekiedy czas oczekiwania na odpowiedź jest tam znacznie krótszy, więc i tam możesz spróbować zaproponować zakłady na pogodę.

ewinner custom bet

Przykładowe zakłady na pogodę

W historii mieliśmy już do czynienia z wieloma zakładami na pogodę i były one całkiem ciekawe. Przykładowo bukmacherzy proponowali zakłady na to, czy w trakcie świąt Bożego Narodzenia spadnie śnieg lub czy najwyższa temperatura w trakcie lata przekroczy 40 stopni Celsjusza. Mogliśmy też postawić na to jaka w ciągu miesiąca będzie liczba dni, w których wystąpią opady deszczu. W tym przypadku zakłady opierały się na klasycznym typie poniżej/powyżej i konkretnych przedziałach, co znacznie ułatwiało sprawę. Najczęściej w kontekście pogody możemy napotkać zakłady dotyczące:

  • Deszczu
  • Śniegu
  • Wiatru
  • Temperatury (średniej, minimalnej, maksymalnej)

Pojawiają się także zestawienia H2H, czyli takie w których konfrontuje się temperatury z dwóch różnych miejscowości. Na przykład: czy w sierpniu średnia zmierzona temperatura będzie wyższa w Poznaniu czy też we Wrocławiu? Innym zakładem może być to, jaka będzie najniższa uśredniona temperatura w ciągu doby w lipcu w Szczecinie. Pod uwagę bukmacherzy biorą też np. średnią prędkość wiatru w polskich miastach, więc możliwości gracze mają naprawdę sporo.

Zanim postawimy zakład, warto zorientować się, na jakiej podstawie będzie on rozliczony. W przypadku BetFan pogodowe zakłady opierają się na witrynie wheatheronline.pl, a wartości poszczególnych pomiarów mogą się różnić w kilku miejscach. Jeśli będziesz proponować swój własny Custom Bet, także powinieneś ustalić z bukmacherem to, które dane będą wiążące dla danego zakładu.

Obstawianie pogody – loteria?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że obstawianie pogody będzie bardzo trudne. W końcu skoro nawet eksperci czasami mają problem z przewidywaniem warunków atmosferycznych, to jak gracze zakładów bukmacherskich mogą się brać za obstawianie warunków pogodowych? Okazuje się, że wcale nie musi być to aż tak bardzo skomplikowane. Do dyspozycji mamy bowiem kilka przydatnych narzędzi w Internecie, które mogą nam pomóc w sprawdzeniu prawdopodobieństwa prognozy pogody. Jeśli coś takiego Cię interesuje, koniecznie nowinki klimatyczne sprawdź na IMGW. To strona główna Państwowego Instytutu Badawczego Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Bez problemu znajdziemy więc prognozy krótko i długoterminowe dla konkretnych miast czy województw w Polsce. Raporty meteorologiczne czy mapy synoptyczne też nie będą problemem. W kontekście powyższych przykładowych zakładów na pogodę istotne będą widoczne zakładki z wiatrem, temperaturą i opadami, które warto wykorzystać. Wszystkiego dopełnia zaś intuicyjna aplikacja mobilna, która jest dostępna zarówno na urządzenia z Androidem, jak i iOS. Godne polecenia są też źródła zagraniczne. Dobrymi opiniami cieszy się np. prognoza norweska, do której przekonało się już wielu ludzi. Skoro jest pomocna w codziennym życiu, to może być też przy zakładach bukmacherskich!

średnia temperatura zakłady bukmacherskie

Stwórz własny zakład na pogodę!

Tworząc własne zakłady na pogodę, pamiętaj o narzędziu jakim jest Bet Builder. Pozwala ono obstawiać różne warianty jednego zdarzenia. Kiedyś u bukmacherów nie można było postawić dwóch zakładów w ramach jednego wydarzenia i właśnie dlatego powstał Bet Builder, który taki manewr umożliwia. Oczywiście kupony bukmacherskie graczy nie mogą zawierać dwóch wykluczających się typów. Dzięki temu jednak możemy postawić jednocześnie np. średnią temperaturę wrześniową w Warszawie i fakt czy będzie ona wyższa niż w Krakowie. Najlepszym przykładem bukmachera, który ma w swojej ofercie jednocześnie zdarzenia pogodowe i Bet Buildera jest ponownie BetFan. Zwolennicy nietypowych zakładów bez wątpienia się tam odnajdą.

Na pewno w ofercie eWinner gracze mogą skorzystać z możliwości stworzenia własnego zakładu na pogodę. Znajdziesz tam specjalną zakładkę, w której gracze proponują swoje zdarzenia. Mogą tam odwołać się do średniego poziomu opadów, pomiarów wiatru, maksymalnej temperatury w Polsce i wielu innych zmiennych związanych z panującą pogodą. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia gracza, więc kreatywni użytkownicy mają tutaj spore pole do popisu. Kolejnymi bukmacherami, u których znaleźć można opcję Bet Builder są Fortuna i Noblebet. To właśnie ten ostatni jako pierwszy wprowadził ją na polski rynek. Początkowo powstał z myślą o piłce nożnej i koszykówce, ale dlaczego nie wykorzystać go również na zakłady zupełnie niezwiązane ze sportem?