Twoje zakłady bukmacherskie: wybory prezydenckie 2020

To dobry moment, aby odkryć polityczne zakłady bukmacherskie. Wybory prezydenckie 2020 są już tuż tuż, więc przeczytaj ten artykuł i dobrze się na nie przygotuj!

Kiedy wybory prezydenckie 2020 w Polsce?

A więc chcesz mądrze obstawić zakłady bukmacherskie. Wybory prezydenckie powinieneś mieć w takim razie w małym palcu. Nie byłoby dobrą decyzją obstawianie wyborów bez sprawdzenia, kiedy się one odbędą i na jakiej zasadzie się odbywają!

Wybory Polska 2020
Wybory prezydenckie Polska 2020

Kto wygra wybory: jak to działa?

Zazwyczaj wybory na prezydenta odbywają się w dwóch turach, ale wcale nie musi tak być. Jeśli po pierwszym głosowaniu jeden z kandydatów zdobędzie co najmniej połowę głosów plus jeszcze jeden głos, od razu wygra. Jeżeli nikomu się to nie uda, o tym, kto zostanie prezydentem zdecyduje kolejne głosowanie, tak zwana druga tura. Wezmą w niej udział tylko dwie osoby – ci kandydaci, którzy w pierwszej turze uzyskali najwięcej głosów.

Kiedy wybory prezydenckie: Polska 2020?

  1. Pierwsza tura: 10 maja 2020 r.
  2. Druga tura (potencjalnie): 24 maja 2020 r.

Już od dziewiątego maja będzie trwała cisza wyborcza. Bardzo możliwe, że właśnie wtedy przestaną być też przyjmowane zakłady bukmacherskie. Wybory prezydenckie mają w naszym kraju podobną zasadę jak pozostałe głosowania. Na dzień przed otwarciem urn nie można publikować sugestywnych informacji ani sondaży, a aktualne kursy to przecież po prostu podawanie prawdopodobieństwa na to, kto zostanie prezydentem. Dlatego jeżeli planujesz obstawianie wyborów, radzimy postawić kupon najpóźniej 8 maja 2020 roku.

Obstawianie wyborów prezydenckich 2020. Poznaj kandydatów na prezydenta RP!

Czas naprawdę przygotować się na zakłady bukmacherskie! Wybory prezydenckie mają wielu kandydatów, ale tylko kilku z nich posiada wystarczający zasięg medialny, aby mieć realną szansę na uzyskanie więcej niż 1% głosów. Tylko na nich warto więc rozważać zakłady. Wybory nie skończą się raczej wygraną kandydata, o którym niemal nikt nie słyszał.

Imię i nazwiskoPartiaInformacje charakterystyczne
Robert BiedrońLewicaEuroparlamentarzysta, poglądy lewicowe
Krzysztof BosakWolnośćPoseł na Sejm IX kadencji, poglądy wolnorynkowe
Andrzej DudaPiSPrezydent RP, poglądy prawicowe
Szymon HołowniaBrakPublicysta i osobowość medialna, poglądy prawicowe
Małgorzata Kidawa-BłońskaPOPosłanka na Sejm IX kadencji, poglądy liberalne
Władysław Kosiniak-KamyszPSLPoseł na Sejm IX kadencji, prezes PSL, poglądy centrystyczne

Jeśli sam wciąż nie jesteś pewien, na kogo oddać głos, możesz sobie pomóc poprzez internetowy quiz taki jak ten na Latarniku Wyborczym.

Zakłady bukmacherskie – wybory prezydenckie 2020

Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie, wybory prezydenckie mogą się wydać dość nietypowym rodzajem obstawiania. Ale to tylko pozorne wrażenie! Bukmacher+polityka to związek, który trwa już od wielu lat i wcale nie zapowiada się na rozwód. Mogłeś nie zwrócić na to uwagi, ale większość buków ma poza kategoriami sportowymi także zakłady, które umożliwiają zakłady na wybory i inne wydarzenia polityczne, społeczne i rozrywkowe takie jak referendum nt. Brexitu, nagrody Nobla czy Eurowizja.

Kto wygra wybory prezydenckie? Obstawianie wyborów

Okej, niby od lat są takie zakłady, polityka jest pod każdą strzechą, ale jednak obstawianie wyborów może być dla Ciebie czymś nowym – zawsze musi być ten pierwszy krok. Dlatego mamy dla Ciebie kilka wskazówek co do tego, z jakich źródeł korzystać i jak je traktować, aby mądrze obstawić zakłady bukmacherskie. Wybory prezydenckie mają swoją własną charakterystykę i trzeba je potraktować w odpowiedni sposób.

zakłady na wybory
Kto wygra wybory prezydenckie?
  • Podstawowym źródłem przewidywań co do tego, kto zostanie prezydentem są oczywiście sondaże. Radzimy jednak przeglądać ich jak najwięcej. Jeśli planujesz obstawianie wyborów, nie możesz bazować swojej decyzji na jednym losowym sondażu, bo nie będzie to w żaden sposób miarodajne.
  • Warto także przeglądać opinie ekspertów. Możesz sprawdzić, komu najlepiej poszły przewidywania podczas poprzednich wyborów i wzorować się właśnie na tych specjalistach.
  • Zawsze sprawdzaj jednak, na czyje zlecenie przeprowadzono dany sondaż i z którą partią jest powiązany ekspert, którego opinię akurat czytasz.
  • Pamiętaj, że wiele osób pozostaje niezdecydowane aż do ostatniej chwili. Musisz śledzić kampanię wyborczą, aby przewidzieć, kto wygra wybory i na kogo głosować będą osoby bez określonych preferencji.

Jak obstawiać zakłady na wybory prezydenckie 2020?

Powyżej przedstawiliśmy już dla Ciebie trochę wskazówek, a teraz czas zobaczyć kursy. To na ich podstawie musisz zdecydować, czy Twoim zdaniem opłaca się obstawianie wyborów i postawione na konkretnego kandydata zakłady. Wybory zdaniem buków skończą się w łatwo widoczny sposób, ale może Ty uważasz, że skończy się inaczej i warto skoczyć na wysokie kursy?

Imię i nazwiskoKurs STSKurs Fortuna
Andrzej Duda1.201.17
Małgorzata Kidawa-Błońska6.006.00
Władysław Kosiniak-Kamysz6.005.80
Szymon Hołownia20.0020.00
Robert Biedroń30.0030.00
Krzysztof Bosak40.0050.00
Marek Jakubiak100.00
Mirosław Piotrowski100.00

Kursy na wybory z dnia 17.04.2020 r.

Pamiętaj, że wszystko może się zmienić w trakcie kampanii wyborczej. Poszczególni kandydaci będą się starali wyszarpać sobie nawzajem wyborców, co z pewnością będzie miało wpływ na kursy. Zastanów się, kiedy warto postawić. Tobie powinno oczywiście zależeć na tym, aby w chwili składania kuponu kurs na Twój wybór był jak najwyższy.

A jak sądzisz, czy wybory będą miały drugą turę? Na to również możesz postawić!

Druga tura: czy będzie?Kurs STSKurs Fortuna
Tak1.201.22
Nie3.953.80
ZE WZGLĘDU NA OBECNĄ SYTUACJĘ, BUKMACHERZY CHWILOWO WYCOFALI SIĘ Z TEGO ZAKŁADU

Kursy na wybory z dnia 20.02.2020 r.

Kto wygra wybory 2020?

Czy zawsze rację ma bukmacher? Polityka może pójść w różną stronę zależnie od kampanii wyborczej, ale konkluzja buków jest jednoznaczna: Duda wygra wybory. Czy warto postawić takie zakłady? Polityka, jak już wspomnieliśmy, zależy niekiedy od osób, które podejmują decyzję w ostatniej chwili. Teoretycznie ktoś inny może wygrać wybory, a bukmacherzy nie wierzą w taki rezultat, więc kursy na konkurentów są bardzo wysokie. Jeśli chcesz, możesz spróbować je wykorzystać. Kto ma największe szanse na pokonanie kandydata PiS? Zdaniem mediów jest to Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zakłady bukmacherskie: wybory prezydenckie 2020 w Polsce

W jaki sposób ustalane są kursy na zakłady? Polityka dość mocno różni się od sportu, ale także tutaj bukmacher podpiera się wyliczeniami ekspertów. Oni korzystają natomiast z takich samych źródeł, jakich możesz użyć Ty! Sondaże, felietony, wywiady, debaty… Do tego bukmacherzy mogą również przeglądać zależności między sondażami z przeszłości i tym, jak zakończyły się wybory 4 lata temu, 8 lat temu czy jeszcze dawniej. Nikt nie broni również Tobie zanurkować do takich danych i postarać się wyciągnąć z nich wnioski!

Cóż, pozostaje jeszcze tylko mieć rację. Dla Twojego dobra mamy nadzieję, że zgadniesz, kto wygra wybory prezydenckie i że złapiesz na swojego kandydata jak najwyższy kurs, tak aby obstawianie wyborów wyszło Ci na dobre.